• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Şanlı Direnişin 5. Yılında Bilecik Tek Yürek

Şanlı Direnişin 5. Yılında Bilecik Tek Yürek

Bilecik’te 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla tüm camilerden sela okundu.

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen etkinlik, Küre Mehteran Bölüğü konseri ile başladı.

Etkinlikte konuşan Bilecik Valisi Bilal Şentürk, bu toprakları vatan yapmanın kolay olmadığını, vatan olarak tutabilmenin de kolay olmadığını söyledi.

Bu toprakları almak için dışarıdan yapılan hamlelere şahit olduklarını kaydeden Şentürk, “Dışarıdan beceremediklerini içeriden becerebilmek için kendi içimizden devşirdikleri ve vatan haini haline getirdikleri teröristlerce yapılan kalkışmayla yine kendi insanımıza kurşun sıkarak, füze fırlatarak bizim içimizi yaralayanların esir olmayacağı bir coğrafyada yaşıyoruz.” diye konuştu.

Vali Şentürk’e konuşmasının ardından sporcular tarafından sancak teslim edilirken Şentürk de 15 Temmuz Koşusunda dereceye giren sporculara madalyalarını takdim etti.

Bilecik Müftülüğünün 15 Temmuz temalı programının icra edilmesinin ardından kentteki tüm camilerin minarelerinden saat 00.13’de selalar okundu.Sela okunması sonrası Şehit Sporcu Ümit Çoban’ın 15 Temmuz Direniş hikayesi katılımcılarla paylaşıldı. 15 Temmuz konulu belgesellerin gösterimi yapıldı.

Bilecik Valisi Bilal Şentürk ve beraberindekiler alana getirilen yerli ve milli savunma sanayi ürünleri, zırhlı araçları inceledi. Daha sonra AFAD eğitim çadırı ve resim sergisi gezildi.Etkinlikte vatandaşlar, alanda oluşturulan 15 Temmuz Demokrasi Kürsüsü’nde duygu ve düşüncelerini yazdı. Etkinlik süresince vatandaşlara çay, kahve, çorba ve pilav ikram edildi. Program, ’15 Temmuz Saygı Nöbeti’ ile son buldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam