ŞARJLI MAKİNE ALIMI İÇİN YARDIM KAMPANYASI BAŞLATILDI

ŞARJLI MAKİNE ALIMI İÇİN YARDIM KAMPANYASI BAŞLATILDI

Bilecik Engelsizim Yaşam Ve Yardımlaşma Dayanışma Derneği Başkanı Halit Altıntaş, Tacinur Uzun isimli engelli vatandaşın yaşamını sürdürebilmek için yaklaşık 20 yıldır bir hayli ağır olan oksijen tüpünü taşımak zorunda olduğunu belirtti. Uzun’un hayatını biraz daha kolaylaştırabilmesi amacıyla taşınabilir bir oksijen makinesi alınması gerektiğini dile getiren Altıntaş, maliyeti yaklaşık 9 bin TL olan makinenin alımı için bağış kampanyası düzenlediklerini ifade etti.

Uzun için alınan  akülü arabanın teslim töreninde konuşan Dernek Başkanı Altıntaş, ayrıca taşınabilir şarjlı makinenin alımı için de bütün hayırseverlerin yardımını beklediklerini kaydetti. Konuşmasına terörü lanetleyerek başlayan Altıntaş konuşmasını şu ifadelerle sürdürdü:

 “Terörün karşısında iri olalım diri olalım ve dik duralım. Ülkesi ile Devleti ile bölünmez bütünlüğü ile Milli birlik ve beraberliğimizi kimse bozamayacaktır. Biz çağlar yıkmış çağlar aşmış hakkı töreyi özgürlüğü savunmuş, üç kıtada at oynatmış cirit atmış bir Milletin torunlarıyız. Kürtlere akıl hocalığı yapan Amerikanın, Avrupanın, Ermenistanın oyununa asla gelmeyeceğiz.

Demeğimiz olarak 20 yıldan beri bu oksijen tüpü ile yaşayan Tacinur Uzun engelli vatandaşımıza akülü arabayı hepinizin huzurunda veriyorum. Bu akülü arabanın bize gelişinde katkısı bulunan Bilecik Avukatlarından Serkan Aşıcı'ya teşekkür ediyorum. Bu hanım efendi her gittiği yerde 10 kglık tüpü taşımak zorunda kalıyor. Demeğimiz olarak yeni bir kampanya başlatıyorum. Yeni çıkan 4 kg civarında taşıması kolay olan şarjlı bir makine alınması gerekiyor. Bunun fiyatı 9.000,00 TL dir ve sigorta bunu kesinlikle karşılamıyor. Bu nedenle bütün ilimizin ileri gelenlerinin desteğini acilen bekliyorum. Resmi daireler dahil hayırlara vesile olmasını dilerim. Ziraat Bankasına yatırmak isteyenler için T.C. Ziraat Bankası A.Ş Hesap No: 0118688968545001”Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam