SBS sınav sistemindeki değişiklik

SBS sınav sistemindeki değişiklik

Tekelioğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından Seviye Belirleme Sınavı'nın (SBS) yerine 6 ayrı sınav yapılmasının planlandığını söyledi.

Eğitim sisteminin, bilhassa yerleştirme sisteminin kısa dönemlerde değiştirilmesinin, öğrencileri hayal kırıklığına uğratacağını savunan Tekelioğlu, şöyle konuştu:

"Ortaöğretim kurumlarına girebilmek için Ortaöğretim Kurumları Sınavları (OKS) yapılıyordu. Sakıncaları görüldü, yerine 6, 7 ve 8 sınıflarda uygulanmak üzere seviye belirleme sınavları yapılmaya başlandı. Kısa süre içinde Seviye Belirleme Sınavları’nın (SBS) sakıncaları görüldü. Şimdi farklı bir uygulamaya gidiliyor. Acaba yeni uygulanacak sistem kaç yıl devam edecek? Maalesef, kısa bir süre sonra farklı bir arayışa gidileceği endişesine kapılıyorum. Bir şeyi oldu bittiye getirip, başka arayışlar içine girmektense, eğitimcilerin, öğrencilerin ve öğrenci velilerinin de görüşlerinin alınarak sağlıklı bir çözüm bulunmasının doğru olacağı kanaatindeyim. Okullarımızda, merkezi sistemle okullarda uygulanacak sınavların geçerliliği konusunda da tereddütler oluşabilir." AA

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam