SBS Tercihleri Başladı

SBS Tercihleri Başladı

Kandil açıklamasında tercihlerin 15-21 Temmuz 2013 tarihlerinde okul müdürlüklerine müracaat edilerek yapılacağını belirtti. Kandil şunları aktardı:

“2013 SBS Sonuçları Bakanlığımızca 12 Temmuz 2013 Cuma günü açıklanmıştır. SBS yerleştirme işlemleri için okul tercihleri 15-21 Temmuz 2013 tarihleri arasında okul müdürlüklerine müracaat edilerek yapılacaktır. Öğrencilerimizin 10 (on) okul tercih etme hakkı bulunmaktadır. Elektronik ortamda onaylanan “Tercih Başvuru Bilgileri Formu”nun çıktısı alınarak okul müdürlüğü yetkilisi ile veli tarafından imzalandıktan sonra aslı okulda saklanacak ve bir nüshası imza karşılığı ile verilecektir.

Yerleştirme sonuçları 6 Ağustos 2013 tarihinde ilan edilecektir. Yerleştirme sonuçlarına göre asıl kazanan öğrencilerimizin kayıtları 12-16 Ağustos 2013 tarihleri arasında yapılacaktır. Boş kalan kontenjanlar ve yedek listeden kayıt hakkı kazananların ilanı 16 Ağustos 2013 saat 19.00 itibariyle yapılacaktır. Yedek listeden yerleştirmeler 19-29 Ağustos 2013 tarihleri arasında yapılacağından öğrenci ve velilerimizin düzenli olarak takip etmeleri gerekmektedir. Tercih ve yerleştirme ile ilgili tüm işlem ve bilgilendirmeler http://www.meb.gov.tr, http://oges.meb.gov.tr ile https://eokul.meb.gov.tr adreslerindeki veli bilgilendirme sisteminden sürekli olarak yapılacaktır.

Sınavla öğrenci alan okullarımızın kontenjanları daha fazla öğrenciyi yerleştirme adına bakanlığımız tarafından %30 oranında artırılmıştır. Pazaryeri Sağlık Meslek Lisesi 2013-2014 Eğitim Öğretim yılında ilk defa öğrenci alacaktır. İlimizde sınavla öğrenci alan okullarımızın kontenjanlarına http://bilecik.meb.gov.tr adresindeki SBS Tercih ve Yerleştirmeleri İşlemleri sayfasından ulaşılabilir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam