SEÇİM SONRASI AK PARTİ BASINLA BULUŞTU

SEÇİM SONRASI AK PARTİ BASINLA BULUŞTU

24 Haziran seçimlerinde AK Parti Milletvekili olarak seçilen Selim Yağcı, 26. Dönem Milletvekili ve AK Parti 2. Sıra Milletvekili adayı Halil Eldemir, Belediye Başkanı Nihat Can, İl Başkanı Fikret Karabıyık, Merkez İlçe Başkanı Nail Öztürk, Kadın Kolları Başkanı Ümran Karayiğit ve Gençlik Kolları Başkanı Onur Şeker basın mensuplarıyla bir araya gelerek 24 Haziran seçimlerini değerlendirdiler.

Cumhurbaşkanlığında en çok oyun Yenipazar ilçesinden, Milletvekili için de Pazaryeri ilçesinden en fazla oy aldıklarını belirten Karabıyık 27.dönemde Bilecik’i TBMM’de Ak partiden Selim Yağcı, Cumhuriyet Halk Partisinden ise Yaşar Tüzün’ün temsil edeceklerini kaydetti.

“İnanılmaz Bir Şekilde Performans Sergilediler.”

Karabıyık ;  “14 ağustos 2001 tarihinde bir yiğit adam çıktı ve dedi ki bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak dedi ve o gün %34 gibi oy oranı ile iktidara gelen Ak parti bugün Cumhurbaşkanlığı seçimlerimde %52 ‘nin üzerine kadar oyları çıkarttı ve gerçekten Türkiye de eskisi gibi olmadı. Bilecik için de durum bundan çok farklı değil. 2002 yılında iktidara geldiğimiz %24 ile milletvekilliği çıkartmıştık şimdi geldiğimiz noktada ise yaklaşık %25 gibi bir oranla Cumhurbaşkanımıza bir oy çıkarttık. %44 gibi de Millet vekilliği seçimlerinde oy aldık inşallah bu başarımızı arttırak devam ettirme niyetindeyiz” diyerek sözlerine başladı. Başkan Karabıyık “Teşkilatlar olarak özellikle son seçim döneminde kampanyada çok yoğun çalışma gerçekleştirdik. Bu noktada Milletvekillerimize özellikle çok teşekkür etmek istiyorum. İnanılmaz şekilde bir performans sergilediler” diyerek şunları aktardı:

“OF Bile Demeden…”

“ Hem ramazan ayına denk gelmesi hem sürecin kısa olması adaylarımızı ve bizi yordu. Of bile demeden güzel bir kampanya süreci yürüttüler, ter döktüler, bir avantajımız vardı adaylar açıklandığı gün demiştik güçlü meclis kurgusuna cevap veren Bilecik’te bir aday listesi oluşturulmuştu. Güçlenen belediye başkanlığımız yaptı sayın Selim bey, diğeri 3 yıldır milletvekilimiz olan önce dönemde yine adayımız olan sayın Halil Eldemir bu noktada sahada çok zorlanmadık adayları tanıtmakta. Bu teşkilat olarak işimizi kolaylaştırdı. Ekstra çalışma gayreti gösterince adaylarımız biz teşkilat olarak güzel bir sonuç aldık. Türkiye ortalamasında Bilecik teşkilatı olarak başladığımızda 2002yılında başladığımız  10 puanlık makası nasıl kapatabiliriz, burada Türkiye ortalamasını nasıl yakalayabiliriz, nasıl Türkiye ortalamasının gerisinde kalmadan kampanya süreci yürütebiliriz?

“Türkiye Ortalamasının Üzerinde Oy Aldık”

Yıllardır bunun gayreti içerisindeyiz bu geldiğimiz noktada hamd olsun milletvekilliği seçimlerinde ilk defa Türkiye ortalamasının üzerinde oy oranı ile süreci tamamladık. Bu da hem adaylarımızın hem de teşkilatımızı ne kadar hem belediyelerimizin hem de ilçelerimizin özellikle kadın kollarımızın hem de gençlik kollarımızın ne kadar emek verdiğinin göstergesidir. Burada hepsine çok teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanlığı seçiminde ve referandum da %49 kaldığımız için muhalif siyasi partiler bizim %50 geçemeyeceğimizi düşünüyorlardı ama bu süreci iyi geçirdiğimizi iyi anlattığımızı düşünüyorum. Seçmen bazlı çalışmamızda da Türkiye ortalamasına çok yakın %51 oy oranı ile Cumhurbaşkanımızı seçmiş olduk, halkımıza da çok teşekkür ediyorum. Rekor bir oy aldık tabi seçim bitti istirahate geçtik gibi bi durum söz konusu değil. Özellikle Ak partili bir siyasetçinin tatili olmaz.

“Yerel Seçimler İçin Çalışmalarımızı Başlatmış Olduk”

Biz sandıklar açılmaya başladığı andan itibaren bir sonra ki programa göre gözüken yerel seçimler çalışmalarını başlatmış olduk. Kimden oy alamadık, neden almadık bu insanlardan nasıl oy alabiliriz? Nasıl bir seçim kampanya süreci yürütebiliriz, nasıl ilimizde ilçelerimizde, beldelerimizde adaylıklar noktasında nasıl yürütebiliriz? Hepsini önümüze koyduk ve çalışmalarını şimdiden yapmaya başladık. O noktada Ak parti teşkilatları biz seçimi kazandık bizim için burada iş bitmiştir 6 ay istirahat edelim gibi bir şey duyamazsınız. Sahada bunu zaten görüyorsunuz seçim ayı kadar yoğun olmasa da yakın bir yoğunlukta devam ediyoruz. Bizi sosyal medyada ve basından da çok rahat şekilde takip edebilirsiniz.

Hedeflerimizin bir kısmını gerçekleştirdik bir kısmını da biliyorsunuz 11 tane Belediyemiz var.  Bilecik’te bir İl Belediyesi, 7 ilçe Beleyesi, 3 de Belde Belediyesi olarak üzere bu 11 belediyenin 7 tanesi Ak parti’de 2019 yerel seçimlerinde 11 Belediyenin on birini Ak parti bayrağı ile süslemek istiyoruz. 11 Belediyenin hepsini Ak patiden çıkartmak istiyoruz, çalışmalarımız ve hedeflerimiz bu yönde.

“Kendi İşimize Bakarak Bir Kampanya Süresi Yürüttük”

Bu kampanya sürecinde olabildiğinde polemikten uzak siyasi partilerin atıfta bulunduğu konulara cevap vermeden daha çok kendi işimize bakarak bir kampanya süreci yürüttük. Burada tabi yürüyüş  yaptık merkezde  seçimden önce Kİ Cuma günü  bir takım yorumlar oldu Ak parti’ de yeteri kadar kalabalık oluşmadı gibisinden. Haber gönderdiler diğer muhalifler biz de onlara bir cevap verdik sosyal medyadan sessiz çoğunluğun sesini hiç duymadığınız siz kalabalığı küçük görüyorsunuz sandıklar açıldığında gördük sesiz çoğunluğun. Çok gürültü bir sesi var aslında Ak parti 2002’den bu yana bu sessiz çoğunluğun sesi ve duaları ile bir yere geliyor. Yine bu seçimde de bizi yalnız bırakmadılar ve sadıkta bir kez daha bizi iktidara getirmenin, bizi birinci parti yapmanın emeğini verdiler onlara çok teşekkür ediyorum. Tabi diğer siyasi patilerimize de teşekkür etmek istiyorum. Burada olabildiğince belki de  ilk defa kampanya sürecini şikayetsiz bir şekilde birbirimizi şikayet etmeden, birbirimizle  uğraşmadan geçirdik.

“Tüm Siyasi partilerimize çağrımdır”

Güzel bir süreç oldu biz de ekstra gayret gösterdik ama bu konuda dikkat çekmek istiyorum. Ben bu kampanya seçim süreci başlamadan önce siyasi partilerin il başkanları toplantısına ben katılamamıştım şehir dışından olmamdan dolayı. Orada gündeme getiremedik, atladık belki de özellikle köylerde ve kırsalda bu nüfusun düşük olduğu yerlerde siyasi propaganda yaparken özellikle bayrak asma ve seçim araçlarının dolaşması konusunda biraz daha dikkatli davranmak istiyoruz. B iz de Ak parti  olarak üzerimize düşeni yapmak istiyoruz. Bir sürü özellikle kamusal alanlara bayrak asarak bu seçimler kazanılmıyor. Eğer öyle olsaydı daha önce ki dönemlerde hiçbir zaman böyle hükümetler oluşmazdı.  Geçtiğimiz seçim zamanında yaşanan tatlı rekabet kırsal da nüfus azaldıkça büyük gerginliğe dönüşebiliyor. Bunu yaşamamak adına bir sonra ki kampanya sürecinde tüm siyasi partilere çağrımız olarak kabul ederseniz köylerde, özellikle bayraklama yapılmaması noktasında bir gayret edilmesi noktasında talep ediyoruz. Bu noktada bunların asılması kendi tabanımızı mutlu etmekten başka bir şeye yaramıyor. Bu konuda da samimi olmak lazım çok bayrak astık diye çok oy alacaksak gözümüzün alabildiği her yeri bayraklayabiliriz. Ben de  bu noktada önümüzde ki seçim sürecinde buna diğer siyasi partilerle birlikte mutakıb kalıp kamusal alanlarda ve köylerde bayraklama çalışması yapılmaması yönünde bir talebimiz olacak. Diğer siyasi partilerimizden  de destek talep ediyorum. Biliyorsunuz seçim süresine kadar yaklaşık 1 yıldır parti il başkanlarıyla her ay birinin dönem başkanlığında toplanıp istişare ediyorduk. Önümüzde ki aydan itibaren bu sürece devam etmek istiyoruz. Böyle bir toplantı gerçekleşmezse basın aracı ile  kendilerine  iletmek istiyorum. Milletvekilliği listelerimiz netleşti bizden bir milletvekili Selim Yağcı, Cumhuriyet Halk Partisinden de Sayın Yaşar Tüzün seçildi.

“Ben buradan Selim beyi ve Yaşar beyi tebrik ediyorum”

Beraber el ele, Gönül gönül’e güzel bir çalışma süreci beş yıldızlı süreç geçirip ilimizin daha çok yatırım alması noktasında gayret sarf edeceklerine inanıyorum.

Bilecik olarak bizim aldığımız sonuçlara göre cumhurbaşkanlığı seçiminde 70bin 311 oy aldık yani %51,39 tekabül ediyor. Milletvekilliğinde %43.30 yani 602 bin 256 oy aldık. Cumhurbaşkanlığında aldığımız oy çok yüksek. İlk defa bir siyasi bir parti aday ulaştı Bilecik’te bizim için de tarihi rekor bu. Milletvekilliği seçimlerinde ilçelerimiz arasında en yüksek oy oranını Pazaryeri ilçemizden %50.73 Oranında. İlçemize özelikle buradan teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ise en yüksek oranlarımızı %62,70 ile Yenipazar ilçemizden çıkarttık. Bu noktada ilçemize ve cumhur ittifakı ortaklarımıza çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

ELDEMİR: “DESTEK VEREN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM”
İl Başkanı Karabıyık ardından konuşan Eldemir, sandığa giderek demokrasiye sahip çıkan tüm vatandaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.

YAĞCI VE TÜZÜN’E BAŞARILAR DİLİYORUM
26’ncı dönem milletvekili Halil Eldemir; Cumhurbaşkanlığı seçiminde Recep Tayyip Erdoğan için Türkiye ortalamasının üzerinde bir oy oranı çıktığı için gurur duyuyorum Selim Yağcı’ya ve Yaşar Tüzün’e başarılar diliyorum dedi.

“Ben 24 Haziran günü itibari ile görevimi tamamlamış bulunuyorum”

Eldemir, “Milletvekilliği yaptığım dönem boyunca ülke karışık günlerden geçti. Bu günlerde ilimizin yatırımlarıyla da ilgilenmeyi ihmal etmedik. İlimizin hastane ve Yenişehir yolu gibi kangren olmuş sorunları için yapılan yatırımlar hızla devam ediyor. Bu süreçte bize destek veren tüm vatandaşlarımıza, teşkilatımıza ve arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Ben 24 Haziran günü itibari ile görevimi tamamlamış bulunuyorum.”dedi.

 “Hedefe Giden Yolda Tek Vücut”

Karabıyık ve Eldemirden sonra konuşan Yağcı, “Hedefe giden yolda tek vücut olduk. Yaşar Bey’e de yeni görevinde başarılar diliyorum. Bundan sonra Bilecik için Bilecik siyaseti yapacağımıza inanıyorum. Özveri ve gayretle çalışan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Herşeyden Önce En Önemlisi Sağlık

Selim Yağcı, “Herşey den önce sağlık en önemlisi. Biran önce hastanemizin yapımı konusunda gece gündüz takibini yapacağız ve başlamış olan hastane inşaatını 1 ay önce bitirebilirsek 1 ay 2 ay önce bitirebilirsek 2 ay bitireceğimizin takipçisi olacağız.” ifadelerini belirtti.

“Bilecik-Yenişehir yolunu bitirmek için çok caba harcayacağız”

Yağcı; “Bunun bir an önce bitmesi noktasında değerli hemşerilerime  bunun haberini vereyim bit Milletvekili gücü ne ise Halil bey kardeşim ile birlikte bundan sonra bu noktada çok caba harcayacağımızı ifade etmek istiyorum.”  dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam