Şehit Asker Anıtı çalışmaları devam ediyor

Şehit Asker Anıtı çalışmaları devam ediyor

Yağcı, anıt çalışmalarını incelemesinin ardından yaptığı açıklamada, Bilecik'in şehir mobilyalarını oluşturma ve zenginleştirme çalışmalarını gerçekleştirdiklerini belirterek, anıtın kentin sembol anıtlarından birisi olarak çarşı merkezinde yer aldığını söyledi.
 
Belediyenin şehri güzelleştirme, şehir mobilyalarını oluşturma ve marka değerlerini belirleme noktasındaki çalışmalarını devam ettirdiğini vurgulayan Yağcı, şunları kaydetti:
 
"Ay ve yıldızdan oluşan anıtımızda, Cenab-ı Hakk'ın yüceliğini simge edecek ismi şerifinin yanı sıra 16 Türk devletimizin varlığını da gösterecek olan 16 ışık simgesi bulacağız. Buraya konulacak anıtımızla şehadetin önce köklü bir temelden gelişi, Selçuklu medeniyeti ile Osmanlı medeniyeti ve daha sonrasında Türkiye Cumhuriyeti'ni sembolize eden üç ayak, sağlam bir şekilde yer alıyor. Şehrin marka değerlerini oluşturma yönünde çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Çalışmalarımız için yapılan polemiklere üzülüyorum ve gülüyorum. Yani her olaydan olumsuz bir sonuç çıkarmaya çalışanlara acıyorum. Yapmış olduğumuz; şehrimizin güzelliğine güzellik, iyiliğine iyilik katmak, insanımızı daha iyi temsil etmektir. Artık şehirler görsel simgeleriyle tanınır hale geldi. Biz de burada şehrimizin daha önceden planladığımız şekliyle iyileştirme çalışması gerçekleştirdik. Yalnız kalan bir anıtı zenginleştirdik ve halkımızın bu anlamda görsel duygularını manevi duygularını daha güçlendirdik ve şehrimize de farklı bir hava kazandırmış olduk."

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam