ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİ İFTARDA BULUŞTU

ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİ İFTARDA BULUŞTU

Bilecik Valisi Tahir Büyükakın, Osmaneli ilçesinde şehit aileleri ve gaziler için düzenlenen iftar programına katıldı.
Büyükakın, Osmaneli Belediyesi İçmeler Tesislerindeki programa katılarak, şehit aileleri ve gazilerle iftar yaptı.
Etkinlikte yaptığı konuşmada, ramazanın birliğin, beraberliğin ve yardımlaşmanın ayı olduğunu, bu nedenle mümkün olduğunca vatandaşlarla birlikte olmaya gayret gösterdiğini ifade eden Büyükakın, şunları kaydetti:
“Şehit ve gazi aileleri iftar programları dışındaki günlerde ihtiyaçlı veya engelli bir ailemizin evine misafir oluyor, birlikte iftar açıyoruz. Daha sonrada başka bir ailemize misafir olarak sohbet ediyoruz. Gazilerimizi, şehitlerimizin yakınlarını yalnız bırakmamak bizim asli görevimizdir. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere devletimiz ve milletimiz bu konuda çok hassas. Ama şunu da çok iyi biliyoruz, ne yapsak, ne kadar çaba sarf etsek, şehitlerimize, gazilerimize, onların geride bıraktığı yakınlarına borcumuzu ödememiz mümkün değil. Onlara minnet borçluyuz.”
İftar programına, 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Tanju Selçuk Yücel, Osmaneli Kaymakamı Edip Çakıcı, İl Jandarma Komutanı Albay Hacı Mehmet İnce ve İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal ile Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, İlçe Müftüsü Sadık Erenbaş da katıldı.
Büyükakın, iftarın ardından Kaymakam Çakıcı ile iki aileyi evinde ziyaret etti.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam