• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ŞEHİTLİKTE DUYGUSAL TÖREN

ŞEHİTLİKTE DUYGUSAL TÖREN

Bilecik’te 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla şehitlikte anma töreni düzenlendi.

Şehitlik’teki etkinlikte, şehitler adına saygı duruşunda bulunulmasının ardından tören mangası tarafından saygı atışı yapıldı.

Gazi ve şehit yakınlarının da katıldığı programda Vali Bilal Şentürk ve protokol üyeleri şehit mezarlarına karanfil bıraktı.

Şehitlik Defterini imzalayan Vali Şentürk, burada yaptığı konuşmada, Cahar Dudeyev’in “Türkiye hem Türk dünyasının hem de İslam aleminin ümit ışığıdır. Bu ışığın sönmesi hem İslam aleminin hem de Türk dünyasının karanlığa gömülmesi demektir.” sözlerini anımsattı.

Vatanın ve devletin kirli rüyalarını gerçekleştirmek isteyen hainler tarafından saldırıya uğrayalı tam 5 yıl olduğunu belirten Şentürk, “Yapılan tüm saldırılar ve girişimlere rağmen vatanımızı ihanet şebekelerinin eline teslim etmedik. Okyanus ötesinden emir alanlar, bizi kendi çocuklarımızı kandırarak vurdular. Bizi, bizdenmiş gibi görünerek aldattılar. Ekmeğini yedikleri devletimizi tanklarını, helikopterlerini, uçaklarını aziz milletimizin üstüne sürdüler. Emanet bıraktığınız vatanımızı canından aziz bilen torunlarınız, dün ‘Çanakkale geçilmez’ dediği gibi bugün de ‘Türkiye Geçilmez’ diyerek birlik ve beraberliğimizi bir kez daha perçinledi.
Torunlarınız birlik ve beraberlik içinde fikri hür, vicdanı hür şekilde yaşadığı müddetçe yardım aldığı gibi emir almaya alışan mandacı zihniyet aziz milletimizin soğuk nefesini ensesinde hissetmeye devam edecektir. Büyük gayret ve fedakarlıkla savunduğunuz aziz vatanımız ilelebet hür ve bağımsız kalacaktır. Ruhunuz şad, mekanınız cennet olsun.” diye konuştu.

Şentürk’ün konuşmasının ardından Kur’an-ı Kerim tilaveti yapıldı. İl Müftüsü Ali Erhun şehitler için dua etti.

Daha sonra öğle namazı öncesi Şerifpaşa Camisi’nde mevlid-i şerif okundu.

Törene, Bilecik 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Recep Yalçınkaya, İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şükrü Beydemir, Belediye Başkan Vekili Semih Tuzak ile askeri erkan ve emniyet mensupları katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam