ŞEHRİN SÖZ SAHİBİ İSİMLERİ İFTARDA BİR ARAYA GELDİ

ŞEHRİN SÖZ SAHİBİ İSİMLERİ İFTARDA BİR ARAYA GELDİ

 

Bilecik Özel Sevgi Çiçeği İlköğretim Okulu düzenlediği iftar yemeğinde Bilecik'in söz sahibi isimlerini bir araya getirdi. Yemeğin akabinde İl Müftüsü Necati Tayyar Taş liderliğinde dua edildi.
Etkinlikte katılımcılara kısa bir konuma yapan Okul Müdürü Veli Arısoy “İftar programımıza teşriflerinizden dolayı çok teşekkür ediyorum. Bu vesileyle Ramazan'ınızı tebrik ediyorum. İçinde bulunduğumuz kurumla alakalı sizleri kısaca bilgilendirmek istiyorum. Özel Sevgi Çiçeği İlköğretim Okulu, 2002 yılında faaliyete başlamış ve şu ana kadar önemli başarılara imza atmış bir kurumdur. Daha önce 33 bin okul arasından Türkiye 26.'lığı yakalamıştı.  Bu yıl da Bilecik'teki okullarımız arasında il birinciliğimiz ve 500 tam puanla Ahmet Furkan Özan isimli öğrencimiz Türkiye birinciliği elde etmiştir. Bu başarıda şüphesiz okul öğretmenlerimizin, velilerimizin emekleri olduğu kadar sayın valimizin, sayın milli eğitim müdürümüzün de emekleri var ve bu vesileyle onlara da teşekkür ediyorum.
Okulumuz, özel okul olması itibariyle farklılıkları var. Özellikle İngilizce derslerine çok önem veriyoruz. Çünkü İngilizce dünya dili haline geldi. Dolayısıyla anasınıfından sekizinci sınıfa kadar okulumuzda İngilizceyi çok önemsiyoruz. Gerek spor, gerek müzik gerekse de bilimle alakalı 15 civarında kulüp çalışmalarımız var. Biz arzu ediyoruz ki buradan mezun olan öğrencimiz mezun olduğunda İngilizceyi konuşabilsin, meramını anlatabilsin, herhangi bir spor alanında beceri sağlayabilsin, bir enstrüman çalabilsin. Çünkü bunlar insanın toplum hayatında özgüvenini sağlayan hususlar.
Tabi öğrencilerimizi yetiştirirken özgüven içerisinde yetişmelerini arzu ediyoruz. Araştıran, sorgulayan bireyler olmalarını çok istiyoruz. Her şeyden önce bu öğrencilerimiz okulumuzun ismine layık bir şekilde sevgiyle yoğrulmalarını arzu ediyoruz. Çevrelerine ve kendilerine saygılı olmalarını istiyoruz ve sorumlu bireyle olarak yetişmelerini arzu ediyoruz.  Zaten Türk Milli Eğitimimizin temel amaçlarından bir tanesi sorunlu gençler değil, sorumlu gençler yetiştirmektir.
Yine okulumuz bünyesinde olimpiyat çalışmalarımız oluyor. Bu bazen Türkiye içerisinde bazen da dünya çapında oluyor. Daha önceki yıllarda matematik olimpiyatlarında  okulumuz çok önemli başarılara imza atmış, altın madalyalar, gümüş madalyalar ve bronz madalyalar kazandırmıştır. Okulumuz ve sınıflarımız gayet donanımlıdır. Yani modern ve çağdaş eğitimin gerektirdiği akıllı tahtasıdır, bilgisayarıdır, sinevizyonudur hepsi mevcut.  Her şeyden önemlisi akıllı öğretmendir. Çünkü o enstrümanları o aletleri aygıtları kullanabilecek bilinçli özverili fedakar öğretmenler olması gerekiyor ki Türk milletine büyük hizmetler vermiş olsun.
Ayrıca biz sadece öğrencilerimizi değil, anne babalarımızın eğitimlerini de çok önemsiyoruz. Çünkü birey doğumundan hayatının sonuna kadar eğitilmeye muhtaçtır. Dolayısıyla anne baba okulları da yapmak suretiyle anne babalarımızın da bilgilerini tazelemek ve onların bilgilerini güncellemek istiyoruz.  Ufuk turları yapılıyor. Mesela bu ildeki bilim adamı seviyesinde bürokrat seviyesindeki insanlar çağrılmak suretiyle öğrencilerimiz hem meslekleri yakından tanıma fırsatı buluyorlar hem de bu değerli bürokratlarımızın engin tecrübelerinden yararlanıyorlar. Yine toplum hizmetleri çerçevesinde kardeş okul projelerimiz devam ediyor. Herşeyden önce öğrenci merkezli eğitimi merkeze alıyoruz.” dedi.
İftar yemeğine katılan Hüseyin Yılmaz, Işık Eğitim Kurumlarıyla alakalı kısa bir konuşma yaptı. Konuşmasında “Işık Eğitim Kurumları, Özel Sevgi Çiçeği İlköğretim Okulu'nu da bünyesinde barındırıyor.
FEM Dershanesi, Anafen Dershanesi, Osmaneli, Söğüt ve Gölpazarı'nda pansiyonlar öğrenci yurtları ve etüt eğitim merkezleri olmak üzere 15 tane kurumda yaklaşık 3000 öğrenci ve 150 çalışanı ile Bilecik eğitimine hizmet etmektedir. Bu sene ortaokulların girmiş olduğu SBS sınavında Bilecik'teki ilk 10 öğrenciden 9 tanesi Anafen Dershanesi ve Özel Sevgi Çiçeği İlköğretim Okulu öğrencileri arasındandır. Sizlerin de desteğiyle bu başarıyı elde ettiler. Ramazan'ınızın hayırlı ve mübarek olmasını diliyorum” dedi.
Vali Halil İbrahim Akpınar da, “Sevgi Çiçeği gerçekten güzel kaliteli bir okulumuz. İnşallah tüm okullarımız böyle olur. Çocuklarımızın geleceğe hazırlanması onların en iyi şekilde eğitimlerini tamamlayıp vatana millete hayırlı evlat, çevrelerine faydalı bireyler olmaları için en iyi şekilde eğitilmeleri gerekiyor. Bu okulun benim en çok hoşuma giden tarafı öğrencileriyle birebir ilgilenmesi. Haftalık karne tertip etmeleri. Öğrencilerin her hafta derslere ilgisi, okuldaki davranışları tek tek not ediliyor. Öğrenci aileleriyle iletişim var. Zaten tüm iyi öğeler birleştirilince sonucunda başarı geliyor. Başarılarından dolayı tebrik ediyorum” dedi. 
 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam