Bilecik Haberleri | Değişim Gazetesi Haber Sitesi
ŞEKER BAKAN BİLGİN’E SORDU  “YHT İSTASYONU NE ZAMAN BİTECEK”
Sosyal Medyada Paylaş
21 Nisan 2015
admin

ŞEKER BAKAN BİLGİN’E SORDU “YHT İSTASYONU NE ZAMAN BİTECEK”

Ayrıca Ulaştırma Bakanına YHT güzergahında olan Bilecik istasyonun ne zaman biteceği ile ilgili sorular yönelten Şeker "bu konularda Bilecik'in sahipsiz bırakıldığını" belirtti. Şeker’in önergesi şu şekilde oldu:

“Kuruluşun ve kurtuluşun beşiği olan, Şeyh Edebali’nin ve Ertuğrul Gazi’nin manevi himayesinde olan Bilecik ilinin, “Yeni Türkiye’deki” yeri ve önemi açısından; vatandaşlarımızın sıkça şikayet ettiği yol problemlerini çözmemiş olmasını nasıl açıklıyorsunuz? Basında sıkça yer alan ve vilayetimizin sahipsiz bırakıldığı yol problemleri konusunda, yetkililerin bir açıklaması olacak mıdır?

 

Bilecik il sınırlarından geçmekte YHT hattının güzergahında olan Bilecik İstasyonu ne zaman bitecek ve kullanıma açılacaktır?

 

İstasyon projesinin toplam maliyeti nedir?

 

Bu konuda yetkili firmanın açıkladığı projenin bitiş tarihi nedir? İstasyonun doğalgaz, elektrik, kanalizasyon, su hatları ve bağlantı yolları ile ilgili projeler tamamlanmış mıdır?”

Şeker ayrıca üst geçit ile ilgili olarak da Bakan Şeker’e şu soruları yöneltti:

“Bilecik ilinin Bozüyük ilçesinde, şehrin tren istasyonuna yakın mevkide bulunan üst geçitin halkımızın şikâyetlerine rağmen hala açılmamış olmasıyla ilgili bir bilgilendirme yapılacak mıdır?

Bu üst geçitin kullanıma açılmamasından dolayı, geçiş yapılamamakta, vatandaşlarımız mağdur olmaktadır. Vatandaşlarımızın şikâyetleriyle ilgili olarak bakanlığınızın bu konudaki yetkililerinin bir çalışması var mıdır? Bilhassa engellilerin ve yaşlıların kullanımı için önemli olan asansör bu üst geçitte ne zaman kullanıma açılacaktır?

 

Bir Yorum Bırak

*

code

Bir adet yorum var.

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Bursa Web Tasarım