Şeker Bakan Çelik’e şişecam işçilerini sordu

Şeker Bakan Çelik’e şişecam işçilerini sordu

Şeker, sendika üyelerinin mağduriyetlerinin giderilerek işçilerin alınıp alınamayacağını sordu.Şeker’in açıklaması şu şekilde oldu:

“Türkiye Şişe Cam fabrikasına bağlı Bilecik’teki Cam-iş Madencilik A.Ş. İşletmesinde çalışan işçiler sendika ve toplu iş sözleşme kanununa göre Kristal İş Sendikasına üye olmuşlardır. Çoğunluğu tespit olunmuştur.              

Bunun üzerine işveren tarafından itiraz edilmiş, iş kolu tespitinde bulunulmuş, yeterli inceleme yapılmadan sendika yetkileri iptal edilmiş, yüzlerce işçi mağdur olmuş ve birçok işçinin de iş akdi feshedilmiştir. Bu konudaki ilgili belge ve bilgileri Çalışma Bakanlığı İş Teftiş Kurulu Başkan Vekili Hulusi AY’a  göndermiş bulunmaktayız.

Bu anlamda;

1-Sendikanın üyeleri bu konuda büyük bir mağduriyet yaşamıştır. Bakanlığın çok acil ve yanlış bir şekilde inceleme yapıp karar vermiş olması yeniden değerlendirilecek midir?

2-Cam-İş madencilik A.Ş. ‘de çalışan işçilerin mağduriyetleri adalet ve hakkaniyet duyguları içerisinde giderilecek midir? İşten çıkarılan işçiler tekrar işe alınacak mıdır?

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam