Şeker, karayollarına sahip çıktı

Şeker, karayollarına sahip çıktı

"Karayolları çalışanı 150 kişiden 50 kişiye düştü"

MHP Bilecik Merkez İlçe Olağan Seçimli Kongresinde konuşan MHP Bilecik Milletvekili Bahattin Şeker, Bursa,'dan Eskişehir'e kadar olan yolların haricindeki her yerin özelleştirmeye verildiğini belirterek "Karayollarına bakıyorsunuz eskiden burada 150 kişi kadar ağabeyimiz, arkadaşımız çalışıyordu. Bugün orada tahminim 50 kişi kadar var. Onların yarısı müteahhitte taşeron. Siz adamı 24 saat çalıştırırsanız, zaten devamlı kar yağıyor. Bundan nasıl çıkacaksınız. Bunu bir düşünmek lazım."dedi.

"Karayollarına da teşekkür ediyorum"

Yoğun kar yağışından dolayı hayatın normale dönmesini sağladıkları için emeği geçen herkese teşekkür ettiği belirten Şeker, "Şimdi Şadi ağabey bana kızacak ama Karayollarına da teşekkür ediyorum" dedi.

"İsmini vermek istemediğim kişiler bazı devretmeler yapmış"

Şeker şöyle konuştu:

" Şu karayolları meselesini de bir açmak lazım. Herkes karayolları karayolları diyor ama bakın Bursa'dan gelip Bozüyük'ten Eskişehir'e giden yolun haricindeki her yeri özelleştirmeye vermişler. Bir kişi bunu almış, isim vermiyorum, başkasına devretmiş, o da birine devretmiş. Greyder yok, araba yok. Var da sayısı çok az karayollarına göre. Burada biz de nakliyeciyiz. Eğer çift çeker bir arabanız olmazsa yolda yürüyemezsiniz. Normal bir kamyona o bıçağı atarsanız olmaz. Kamyon zaten kendi yürüyemiyor ki yolu açsın. Bunlar bu yolu açamayınca Gölpazarı , Yenipazar, Söğüt yollarını,  Bozüyük yolundan Dodurga Cihangazi Seyitömer yolunu açamadın. Köy yollarını nasıl açacaksın arkadaş, böyle bir şey yok.

 

Şeker'den yeni bir önerge daha geliyor

Bunları özelleştirirken nerelerdeydiniz?Niye düşünmediniz?Tabi bunları da soru önergeleriyle soracağım meclise. 40 Trilyona alınmış, başka birine verilmiş. Birçok olaylar var. Doğrudur veya yanlıştır, bir şey söyleyemem. Ama bunun böyle gitmesi bundan sonra mümkün değil. Millet yollarda perişan oldu.

"Vali, Bölge müdürlerini toplantılara getirtecek"

İki, üç tane tır kaydı. Bozüyük-Bilecik arası 9 saat kapandı. Be Bozüyük'e Eskişehir'den gelirken İnönü'den geldim. Kütahya yolu kapandı. Bir tek İnegöl, Bozüyük, Eskişehir yolları karayollarında. Karayollarına bakıyorsunuz eskiden burada 150 kişi kadar ağabeyimiz, arkadaşımız çalışıyordu. Bugün orada tahminim 50 kişi kadar var. Onların yarısı müteahhitte taşeron. Siz adamı 24 saat çalıştırırsanız, zaten devamlı kar yağıyor. Bundan nasıl çıkacaksınız. Bunu bir düşünmek lazım. Ama burada Şadi ağabeye bir kere daha söylüyorum, ben de gazetelerden, internetten okuyorum. Burası bir il. Osmanlı'nın kurulduğu bir il. Hangi bölge müdürü olursa olsun buradaki toplantılara gelme mecburiyeti var. Bunu vali getirttirecek, başka bir işi yok.Bu toplantılara niye bizi çağırmazlar , Fahrettin Bey'i niye çağırmazlar ona daha aklım ermez. İl genel meclisi üyeleri gidiyor ama bizi sallamıyorlar. Onun için biz de basından okuyorlar."

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam