ŞEKER: “SİYASETİ BIRAKIYORUM”

ŞEKER: “SİYASETİ BIRAKIYORUM”

“Alex bırakıyormuş ben de bırakıyorum, gerçi ben Beşiktaş’lıyım ama…”

Devlet eski Bakanı ve MHP Bilecik Milletvekili Bahattin Şeker, 30 Mart yerel seçimleri sonrası ilk kez bir değerlendirme toplantısı düzenledi. Merhum Alparslan Türkeş’in 17. ölüm yıldönümü olması sebebiyle, liderlerini rahmetle anarak başladığı toplantıda Şeker CHP Bilecik yönetimine ve MHP içindeki muhalefete yüklendi. Toplantıya İl Başkanı Sabri Erarslan, merkez İlçe Başkanı Mahmut Özbekar, Belediye Başkan Adayı Hüseyin Şensoy, İl Genel Meclisi üyesi Mehmet Yılmaz, Belediye Meclis üyeleri ve Belediye Meclis Adayları ile partililer katıldı.

Şeker, konuşmasına kazanan tüm adayları tebrik ederek başladı. MHP Bilecik teşkilatını ve ailelerini kutlayan Şeker, seçimin demokratik ve Bilecik’e yakışır bir şekilde tamamlanması için çalışan tüm yetkililere de teşekkür etti.  

“2004'de 9 olan oyumuzu, 2009'da 12, 2014'de de 32 bandına geldiğini görüyoruz”

 “Kazananı kutlamak hepimizin hakkı, ancak bir şeyden de bahsetmeden geçemeyeceğim” diyen Şeker, Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nde şaibeli bir seçimin geride kaldığını belirtti. Seçimlerin üzerinden 5 gün geçmesine rağmen hâlâ itiraz edilen sandıklar, yakılan oylar olduğunu belirten Şeker, bunların Türkiye’ye hiç yakışmadığını ifade etti. Şeker, önümüzdeki dönemlerde modern ve çağdaş ülkelerdeki gibi bir sistemin ülkemizde de uygulanmasının gerektiğinin altını çizdi. Şeker konuşmasına şöyle devam etti:

“Bizim partimize gelince rakamlar belli. Belediyeyi ele alırsak 2004 – 2009 – 2014 seçimlerini ele alırsak Adalet ve Kalkınma partisi 38-38 bu seçimde de 39 bandında olduğunu görüyoruz. CHP'nin 2009'da 37 olan oyunu 20'ye düşürdüğünü görüyoruz. Bizde de 2004'de 9 olan oyumuzu, 2009'da 12 2014'de de 32 bandına geldiğine görüyoruz. Başta yöneticiler ve Hüseyin kardeşimizi kutlamamız gerekiyor. Büyük bir başarı elde ettik. 

“Üzerimizde oynanan oyunların Atatürk'ün kurduğu partiye hiç yakışmadığını görüyoruz”

Seçim sürecinde bana ters gelen iki şey oldu. Birincisi CHP İl Başkanının bizim üzerimizde oynadığı oyunlar. Bizim hedefimiz iktidar partisi olması lazım. Biz CHP hakkında bir şey konuşmadık. Ama maalesef Bilecik'te CHP İl Başkanı üzerimizdeki söylemleri yalancı anketlerle evlere dağıtmaları bunlarla ilgili de mahkeme devam ediyor. Üzerimizde oynanan oyunlar bence böyle köklü bir Atatürk'ün kurduğu partiye hiç yakışmadığını görüyoruz. Ak Parti ile uğraşmaları gerekirken gördük ki bizim partimizle uğraştılar. Ama ne kadar yanlış yaptıklarını da gördüler. 

“Yüzde 15’lerden yüzde 32’lere geldiyse bu partide hepimizin emeği var”

İkinci husus bu partimizin özdeşmiş isimleri özellikle benim üzerime Hüseyin arkadaşımızın üzerine, bırakın bizi üye olmuş arkadaşlarımızla ilgili yazılı basında sözlü basında yazılanlar çizilenler hakikaten beni oldukça üzmüştür. Biz buraya bu partinin bayrağını asmak için geldik. Yüzde 15’lerden yüzde 32’lere geldiyse bu partide hepimizin emeği var. Ben kendilerine seçim zamanı da söyledim varsa bir probleminiz seçim biter önümüzdeki günlerde kongreler başladığında söylersiniz. O çok bağıranlar var ya gelsinler önümüzdeki seçimlerde Milletvekili olsunlar Belediyeyi alsınlar biz nede olsa çıtayı yükselttik. Ama bu kişilerin isimlerini geçen hafta Genel Başkana ve yukarıdaki kişilere verdim. Ben onların bu partiden olduğunu düşünmüyorum. Partili arkadaşlarıma yakıştıramadım. Bütün seçilen arkadaşlara da başarılar diliyorum" diyerek seçim süresince kendilerine yardımcı olan basın mensuplarına da teşekkürlerini ileten Şeker’e gazetemiz muhabiri Erhan Toka’nın “Sayın Bakanım siyaseti bırakacağınızı söylediniz. Siyaseti tamamen mi bırakacaksınız, yoksa Bilecik’te siyaset yapmayı mı bırakacaksınız” sorusuna üzerine Şeker, “ Onu zaman gösterecek duruma bakacağız” diye cevap verdi. CANER ALKAN – ERHAN TOKA

 


 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam