Şeker ve Şensoy Kapaklılar Derneğ’ini Ziyaret Etti

Şeker ve Şensoy Kapaklılar Derneğ’ini Ziyaret Etti

24 Ocak 2014 Cuma günü MHP Bilecik Milletvekili Bahattin Şeker ve MHP Bilecik Belediye Başkan Adayı Hüseyin Şensoy, İl Başkanı Sabri Erarslan ve MHP Teşkilatı dernek ziyaretlerinde bulundular.

Kapaklılar Yardımlaşma, Kültür ve Dayanışma Derneği’nde açıklamalarda bulunan Şeker, “Önümüzdeki günlerde bir mali seçim var, bu mali seçim hem bölgemizi ilgilendiriyor, hem de Türkiye’yi ilgilendiriyor. Bölgemizin haricinde son günlerde Türkiye’nin özellikle adalet sisteminden ekonomisine kadar birçok şeyler, taşlar yerinden ayrıldı. Bu seçim bundan sonraki hem Cumhurbaşkanlığı seçiminin hem de daha sonra gelecek genel seçimleri de etkileyecek bir seçim olacak.

Biz artık hükümetin ustalık yönünden iyice bittiğini, Türkiye’ye kötü günler getireceğine inanıyoruz, ama bunun yanında da Bilecik’te de yapılanlara teşekkür ediyoruz. Bütün siyasi partide ki adaylara başarılar diliyoruz ama bizler tarafından daha iyi hizmetler geleceğini inanıyoruz. Önümüzdeki günlerde Bilecik ile ilgili projelerimizi, yapacaklarımızı basın yoluyla sizlere aktaracağız” diye konuştu.

Daha sonra sözü Şensoy aldı ve şunları söyledi:

“İstasyonda sizlerle çok güzel günler geçirdim”

“Sizlerde biliyorsunuz, ben Dalakdere 1. Sokak’ta doğdum, ilkokulu burada bitirdim ve buranın suyunu içtim, buranın havasını kokladım, İstasyonda sizlerle çok güzel günler geçirdim. Yıllarca burada kaldık fırıncılık yaptık. Sizlerin karşısına aday olarak çıkmak da nasipmiş. Bizler sizlerle birlikte bunu da en iyi şekilde başaracağımıza inanıyoruz.

“Her yere bir mahalle konağı yapılıyor fakat İstasyon’a yapılmıyor”

İstasyon görüyoruz ki hizmetten en yoksun olan mahallemiz. Her yere bir mahalle konağı yapılıyor fakat İstasyon’a yapılmıyor. Dalakdere’nin o ağır kokusu orada hissediliyor fakat buna herhangi bir müdahale yapılmıyor. Ayrıca temizlik şirketinin, kamyonlarının orada fark edilmesi ve orada yaşayanlara, oradan geçenlere tamamen bir zulüm edilmekte bunu da biliyoruz. Bir Başkan herkesin Başkanı olması gerekir ama maalesef oy aldığı yerlerin Başkanı olmaya çalışıyor oy almadığı yerlerde ise Başkanlık gibi bir hizmette de bulunmuyor, bunlar yanlış şeylerdir.

“İstasyon ile ilgili her türlü çalışmalarımız olacak”

Bir İlin başkanı bilindiği gibi herkesin, şehrin Başkanıdır ama maalesef biz bunları 10 yıldır görmüyoruz ve İstasyonumuzun da şuan ki kaderine terk edilmiş gibi durumu söz konusu. Tabi ki burada doğan, büyüyen bir kişi olarak İstasyonumuz bizim için çok daha önemli, o bakımdan İstasyon ile ilgili her türlü çalışmalarımız olacak. Buranın gerek ekonomik anlamda olsun, gerekse buraya olacak hizmetlerde her şeyden önce önceliklerimiz olacaktır. Çünkü biz buralarda spor yaptık. Arkadaşlarımızla burada üzüldük, burada sevindik. Ben Bilecik’te şuan herkesin başkanı olmaya talibim. Bizler inandık sizlerinde inanmasını istiyoruz. İstasyonumuzda bu yönde gereğini yapacağından inancım tam. İnanıyorum ki 30 Mart’tan sonra buraya bir Belediye Başkanı ve ekip olarak tekrar ziyaretimiz olacak”

Kapaklılar Derneği Başkanı olan Ayhan Arslan ise aday Hüseyin Şensoy’un İstasyonlu olma avantajını güzel kullandığını, o nedenle söylenmek istenen sorunları dile getirdiğini belirtti ve açıklamalarının devamında, “Bizim en can alıcı sorunumuz Dalakdere’dir. Burada defalarca gündeme geldi. Her seçim döneminde sözler alındı ama maalesef yerine gelmedi.

İstasyon cezalanıyor bunu hepimiz biliyoruz. Zaman içerisinde projeleri gördüğümüz de yapacak önerilerimizi kendilerine sunacağız” diye konuştu.  Dernek Başkanı Arslan’ın konuşmasından sonra Kapaklılı vatandaşlar İstasyon’a ve Dalakdere Mahallesine daha çok önem verilmesini istediklerini söylediler. Ziyarette İstasyon Mahallesi Muhtarı Arif Kaya'da hazır bulundu.

CANER ALKAN – CUMALİ ONUR AYDIN

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam
Mobil Sürüme Geç