• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
SELÇUKLU’NUN TORUNLARI OSMANLI’NIN İZİNDE TURLARI DEVAM EDİYOR

SELÇUKLU’NUN TORUNLARI OSMANLI’NIN İZİNDE TURLARI DEVAM EDİYOR

Selçuklu Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Selçuklu’nun Torunları Osmanlı’nın İzinde” projesi kapsamında Konya’dan vatandaşlarımız, Bilecik’in tarihi mekanlarını ziyaret etmeye devam ediyor.

Temmuz ayı boyunca turlar şeklinde 1200 kişinin ziyaret edeceği Bilecik, Konya’nın Selçuklu ilçesindeki vatandaşlarımızı ağırlamaya devam ediyor.

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Selçuklu Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı ve Selçuklu Belediyesi Başkan Yardımcıları, birim müdürleri ve vatandaşlarımızın olduğu heyet, Şeyh Edebali Türbesini ziyaret ettikten sonra Osmanlı Padişahları Tarih Şeridini gezerek, Alan Sorumlusu İlkay Çınar’dan bilgi aldı.

Ata toprakları Bilecik’te olmaktan duydukları memnuniyeti ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, ‘’Bilecik gerçekten hem tarihi yönüyle hem yeşilliği ve doğal güzellikleri ile önemli bir şehir. Bizler de Selçuklu Belediyesi olarak turlar şeklinde insanlarımızı bu tarihi yerlere getirerek, tarihimiz ve değerlerimiz hakkında bilgi sahibi yapıyoruz. Bu anlamda bizlere katkı sunan Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin ve belediye yetkililerine teşekkür ediyorum’’ ifadelerini kullandı.

HEYET YAŞAYAN ŞEHİR MÜZESİNİ DE GEZEREK, BİLGİ ALIYOR

Bilecik Belediyesi ve Selçuklu Belediyesi’nin uzman rehberleri eşliğinde gezilerini gerçekleştiren heyet üyeleri ayrıca Bilecik Belediyesi Yaşayan Şehir Müzesini de gezerek, Bilecik’in geçmiş ve yakın tarihi hakkında bilgiler aldı.

Müzede konuklara Bilecik Belediyesi tarafından hazırlanan ilimizin meşhur lezzetleri olan helva, lokum ve şerbet ikramı yapılırken Yaşayan Şehir Müzesi Koordinatörü Arkeolog Mesut Ünver, konuklarımıza Bilecik tarihi hakkında bilgiler verdi.

Ziyaretçiler, misafirperverlikten dolayı Başkan Şahin ve müze yetkililerine teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam