SEMİH ŞAHİN’DEN GAZETEMİZE ZİYARET

SEMİH ŞAHİN’DEN GAZETEMİZE ZİYARET

Cumhuriyet Halk Partisi Bilecik Belediye Başkan Adayı Semih Şahin gazetemizi ziyaret etti. Gazetemiz imtiyaz sahibi Mehmet Ergün’le bir süre görüşen Şahin seçim çalışmaları hakkında bir takım açıklamalarda bulundu.

“KENDİMİ TANITMAYA İHTİYACIM YOK HATIRLATMAYA İHTİYACIM VAR”

Bilecik’te tanınmaya değil ama hatırlanmaya ihtiyacı olduğunu belirten Semih Şahin yaptığı açıklamada; “Beni herkes ilk başta Şişliden geldi diye lanse edince dışarıdan ithal başkan geldi sandı ama ben doğma büyüme Bilecikliyim. Kampanyam başlayana kadar tek tek gezip kendimi tanıtıyorum. Bu tanıtmalarda herkes ‘A sen şu musun? A sen bu musun?’ diye hatırlıyor. Benim kendimi tanıtmaya ihtiyacım yok hatırlatmaya ihtiyacım var.

Bilecik’in sorunlarını gittiğimiz ve gezdiğimiz her yerde konuşuyoruz. Bilecik’in önemli problemlerini topluyoruz. Bunlar ait çözüm önerilerimizi hazırlıyoruz. Yeni projeler hazırlıyoruz. Hem belediyecilik hem de akademisyenlik projelerimle Bilecik’i çok daha iyi bir hale getireceğimizi düşünüyoruz. Bu anlattıklarımın hepsinin seçim kampanyam başladığında içini dolduracağım. Bileciklilere sunacağım.  Asıl amacım tüm Bileciklilerin Belediye Başkanı olmak. Kimseyi ayırt etmeden, kutuplaştırmadan herkesin başkanı olmak istiyorum.

Bilecik’in Semih Hocası olmaya geldim. Aslında bu söylem halktan çıkmış bir söz ben de bu sözü açıklamalarımda kullandım.”

“BİLECİK’İ ULUSLAR ARASI PLATFORMLARA ÇIKARACAĞIZ”

“İstanbul’da imkan yaratan biriydim. Bir sürü uluslar arası fonlar sağladım. Kentsel dönüşüm üzerine Şişli merkezli tüm Türkiye’de faal olan bir platform kurdum. Tam Bilecik’e geleceğim sırada bir hafta Hollandalılar geldi, bir hafta uluslar arası kuruluş geldi. Bu yüzden Bilecik’e geç geldim. Bunlar benim İstanbul’a katkım. Bir Bileciklinin İstanbul’a katkısıdır bunlar. Temelini attığımız bu platformun Bilecik’te de oluşturacağız belki de onların önüne gececeğiz. Bilecik’i uluslar arası platformlara çıkaracağız. Bugün nasıl Eskişehir ödüller alıyorsa biz de Bilecik olarak alacağız. Şişli’de bir sürü ödül alınmasına vesile oldum.”

“HAYAL KURARKEN HESABINI DA YAPARIM”

“Önce hayal etmek gerekiyor. Bir mühendis hayal ederse hemen ardından o hayalin gerçekleşme hesabını kitabını yapmaya başlar. Bir mühendis bedavadan hayal kurmaz. Ben de 35 yıllık bir mühendis olarak, daha cümleyi kurarken hayalini de kurmaya başlarım. Semih Hoca bir hayal kuruyorsa hesabını yapmaya muhakkak başlamıştır.”

“BİLECİK’İN EN BÜYÜK SORUNU NEFES ALACAK ALANLARIDIR”

“Bilecik’in en büyük sorunu, nefes alacak bir alanın olmayışıdır. Bilecik’in nüfusu 10 binlerdeyken daha çok burada zaman geçiriyordum. O zamanlar çok güzel bir şehirdi. Benim jenerasyonum üniversite okumak için İstanbul’a, Ankara’ya, İzmir’e gittik ama hafta sonları koşarak Bilecik’e gelirdik.  O zamanlar daha eğlenceli daha sosyal faaliyetler bulurduk. Ama şimdi buraya bakıyorum, üniversite var. Ama öğrenciler hafta sonu otobüs tutup Eskişehir’e gidiyorlar. Burada hem ekonomik kayıp var hem de sosyal kayıp var. Herkes üniversite okumak zorunda değil ama üniversiteliyle etkileşime girmiş bir Bilecik genci var bir de girmemiş bir Bilecik genci var. Bunlar aynı şey değil. Burada her şey hazır, ham madde var. Devlet buraya üniversite açmış sen bunları Eskişehir’e ihraç ediyorsun. Bunları buraya kattığında hem sosyal hem kültürel hem de ekonomik katmış oluyorsun. Her yer nefes alma alanları yapacağız ama önce çocuklar sonra gençler sonra bizler hedefimiz. Amaçlar bunlar projelerimizde yakın zamanda açıklayacağız.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam