• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ŞERBETÇİOTU FİYATLARI BELİRLENDİ

ŞERBETÇİOTU FİYATLARI BELİRLENDİ

Vali Bilal Şentürk, Şerbetçiotu fiyat belirleme teknik komite toplantısına başkanlık yaptı.

Vali Şentürk, Pazaryeri Kaymakamı Fatih Kurt, Belediye Başkanı Zekiye Tekin, Tarım ve Orman İl Müdürü Necmettin Yoldaş, Bilecik Ziraat Odası Başkanı Ahmet Sevinen, Pazaryeri Ziraat Odası Başkanı Hasan İphar, Ot-Gül Şerbetçiotu Kooperatifi Başkanı Zafer Kozpınar, ziraat mühendisleri ve üreticilerin katıldığı toplantıda, 1967 yılından itibaren şerbetçiotu üretiminin yapıldığını ve komitenin de bugüne kadar toplandığını anımsattı.

Şerbetçiotunun Türkiye’de sadece bu bölgede yetiştiğini ifade eden Vali Şentürk, ”Burada temel amacımız, bu işin sürdürülebilirliğini sağlamak, vatandaşımızın bütçesine, emeğinin karşılığını alabileceği bir imkana kavuşturmaktır. Üreticiyi korumak ve desteklemek gerekir. Bu konuda devletimizin de destekleri oluyor. Üretici ile alıcı arasında inşallah ortak bir nokta buluruz. Hem vatandaşımızın hem de alıcımız açısından olumlu sonuçlar alırız.”

Ziraat mühendislerinin hazırladığı maliyet araştırması raporuna göre yapılan değerlendirme ve görüşmeler sonucu 2019 yılı şerbetçiotu fiyatları, ”Brewers gold”, ”Provesgot”, ”Erciyes”, ”Ege” ve ”Pazaryeri” cinslerinde 11,50 lira, ”Aroma” cinsinde ise 11,75 lira olarak belirlendi.

Vali Şentürk daha Kaymakam Kurt ile birlikte 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Belediye Başkanlığına seçilen Zekiye Tekin’e de iadeyi ziyarette bulunarak, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam