Serdar TUNCER: “Çanakkale metrekareye 6 bin merminin düştüğü yer, 1 metrekareye 5 litre kanın aktığı yer”

Serdar TUNCER: “Çanakkale metrekareye 6 bin merminin düştüğü yer, 1 metrekareye 5 litre kanın aktığı yer”

Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı'nın, Çanakkale Zaferi'nin 100. yılı nedeniyle 81 ilde organize ettiği "Bir Hilal Uğruna Çanakkale" etkinliği Bilecik'te gerçekleştirildi.

Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleşen programda, şair Serdar Tuncer, Çanakkale savaşı ile ilgili şiir okudu, Türk Halk Müziği sanatçısı Cihan Yıldız da, Çanakkale türküleri seslendirdi. 

Tuncer'in, Çanakkale savaşı ve savaş sonrasındaki dramları görsel sunumlarla, yokluk içerisindeki bir milletin çocuk yaştaki nesli askere alarak varlık, yokluk mücadelesini nasıl yaptığını anlattığı etkinlikte, vatandaşlar zaman zaman duygulu anlar yaşadı.

Çanakkale ruhunun iyi hissedilmesi gerektiğini vurgulayan Tuncer, "Çanakkale metrekareye 6 bin merminin düştüğü yer, 1 metrekareye 5 litre kanın aktığı yer” bunun için Çanakkale ruhunu iyi bilmeliyiz" dedi.

Program sonunda Tuncer, "İstiklal Marşı" şiirini okuduğu sırada katılımcılar, ayakta dinledi. Yapılan etkinliğe katılanlar, Çanakkale Savaşı müzesi ve Çanakkale Savaşı fotoğrafları sergisini gezdi.

Programa Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Garnizon Komutanı ve 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Halis Zafer Koç, Belediye Başkan Yardımcısı Kadri Şentürk, İl Jandarma Komutanı Albay Alper Sır, Vali Yardımcısı Mehmet Taşdöğen, İl Genel Meclisi Başkanı Serkan Yıldırım, 9. Jandarma Alay Komutanı Albay Mehmet Yiğit, Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdür Vekili Hasan Kocatepe ile vatandaşlar katıldı. (AA)

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam