• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ŞEREF MALKOÇ’TAN  BİLECİK ZİYARETLERİ

ŞEREF MALKOÇ’TAN  BİLECİK ZİYARETLERİ

Kamu Denetçiliği Kurumu Kamu Baş Denetçisi Şeref Malkoç, Bilecik’te çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulundu.

Şeyh Edebali Üniversitesi öğrencilerine ”Adalet, Ombudsmanlık ve Üniversiteler” konulu konferans vermek üzere geldiği Bilecik’te Vali Bilal Şentürk’ü ziyaretinin ardından Kamu Başdenetçisi Malkoç, Cumhuriyet Başsavcısı Ercan Ceylan ve Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Muhammet Göktaş’ı ziyaret etti.

Kamu Denetçiliği Kurumunun çalışmaları hakkında bilgiler veren ve Kuruma ulaşımın kolay olduğunu anlatan Kamu Başdenetçisi Malkoç, ”Tüm vatandaşlarımız internet aracılığıyla, telefonla ya da faksla bize ulaşabilirler. İsminin saklı kalmasını isterse de kamuoyuna duyurmuyoruz. Türkiye’de en kolay ulaşılan kurumlardan biriyiz. Başvurulardan harç, pul ya da bilirkişi parası almıyoruz, hepsini biz karşılıyoruz. İdareyle de dostane çözüyoruz.” dedi.

Kamu Başdenetçisi Malkoç, Türkiye´de engellilere hizmet veren kurumların yeni yasal düzenlemelerle çalışmalarına devam ettiğini anımsatarak, ”Türkiye’de son yıllarda engelli insanımızla ilgili güzel yasal düzenlemeler oldu. Bu alanda hizmet veren kurumlar anlayışlarını ve kendilerini yeniledi. Engelli ailelerine önemli destekler sağlanıyor. Bu hizmetlerin sunumunda eksik, kusur, hata olduğu zaman orada da Kamu Denetçiliği Kurumuna başvuruyorlar. Biz yardımcı olmaya ve destek olmaya çalışıyoruz. Bu anlamda Kamu Denetçiliği Kurumuna 2019 yılında 500’ün üzerinde başvuru geldi. Biz memnun oluyoruz. Niye memnun oluyoruz? Devletimiz bir hizmet sunuyor, bu hizmetler fevkalade iyi ama bu hizmetlerde eksiklik, noksanlık, kusur, hata olunca da bize geliniyor, biz de düzeltebildiğimizi düzeltmeye çalışıyoruz.” diye konuştu.

Kamu Başdenetçisi Malkoç, engellilere destek olmanın, yardım etmenin her sağlıklı bireyin görevi olduğunu belirtti.

Daha sonra Vali Şentürk ile birlikte Baro Başkanı Halime Aynur’u ziyaret eden Kamu Başdenetçisi Malkoç, avukatlarla bir araya gelerek, Kamu Denetçiliği Kurumunun işlevleri ve çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Ziyaretleri kapsamında Ticaret ve Sanayi Odasını da ziyaret ederek, Oda Başkanı Şükrü Keskin ile bir süre sohbet etti.

Kamu Başdenetçisi Malkoç, Vali Şentürk ve Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş ile birlikte Şeyh Edebali Türbesini ziyaret etti ve Osmanlı Padişahları Tarih Şeridini gezdi.

Söğüt’te Ertuğrul Gazi Türbesi ziyaret eden ve Alp kıyafetleriyle ”Saygı nöbeti” tutan askerlerin seremoniyle gerçekleştirdiği nöbet değişimini izleyen Kamu Başdenetçisi Malkoç, Vali Şentürk, Kaymakam Murat Öztürk ve Rektör Prof. Dr. Taş daha sonra Kuyulu Mescidi ziyaret etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam