• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
SERTLER: “11 AY AÇ KALMIŞLAR, AĞAÇLARDAKİ YAPRAKLARI DAHİL YEMİŞLER”

SERTLER: “11 AY AÇ KALMIŞLAR, AĞAÇLARDAKİ YAPRAKLARI DAHİL YEMİŞLER”

Antep’te Yörük Türkmen Birlikleri toplantısına katıldığını belirten Sertler Antep ve bölgeyle ilgili izlenimlerini paylaşarak ilginç açıklamalarda bulundu. Ak Parti Bozüyük İl Genel Meclis Üyesi Oğuz Sertler şu ifadelerde bulundu:

“Memleketin her yeri aynı. Biz burada kuruluşun, kurtuluşun beşiği diyoruz ama orada Şahin bey gibi, kara yılan gibi, şehit Kamil gibi insanlar var. Fransız direnişine karşı adamlar 11 ay aç kalmışlar, ağaçlardaki yaprakları dahil yemişler, en son demişler ki Fransız bayrağını çekin kaleye Antep kalesi var, biz de size yiyecek verelim yani çıkmanıza izin verelim kuşatmadan.

“Boşu boşuna Gazi Antep, Şanlıurfa, Kahramanmaraş ünvanı alınmamış”

Onlar da demişler ki ben Antep’in kalesinde Fransız bayrağı görmektense 11 ay daha aç kalmayı tercih ederim deyip direnişe devam etmişler ve sonunda boşu boşuna Gaziantep, Şanlıurfa, Kahramanmaraş ünvanı alınmamış, çok büyük zahmetler çekilmiş. İngilizler girmiş sonra Fransızlarla anlaşmışlar onlar çekilip Fransızlar girmişler. Çok kötü şeyler yaşanmış. Türk’ün kahramanlık öykülerinden hakikaten bahsedilecekse Antep’te onlardan bir tanesi. Şu anda da acayip çok mülteci Suriyeli orada barındırıyorlar. Mesela biz Bilecik’te Suriyelilerden şey yapıyoruz ya ama Antep’te yanlış olmasın ama 200 – 300 bin’den fazla Suriyeli mülteci bulunmakta. Bir de gittik orada işit olan bir evde patlama oldu, bizim otele yakındı. Güzel bir yer ama sıkıntılı, dertleri çok olan bir yer. Şehir merkezinde özellikle herhangi bir problem yok.

“Babası diyor ki ben Türkmen’im, Türk’üm, çocuk diyor ki ben kürdüm”

Antep’te Yörük Türkmen Birlikleri toplantısı vardı. Doğu-Batı buluşması. O yönüyle toplantıya katıldım. Doğu’daki Türkler, Türkmenler baya bir zahmet içindeler. O da şundan dolayı; Acayip bir asimilasyon uygulanıyor. Çok üzücü bir şey daha söyleyeyim. Türkmen diye bildiğimiz Yörük diye bildiğimiz oradaki bazı aşiretlerden çocukları kaçırılarak dağda şu anda pkklı olarak Türkmen çocukları da olduğunu öğrendik. Çok acı bir tabloydu. Babası diyor ki ben Türkmen’im, Türk’üm, çocuk diyor ki ben kürdüm. Niye? Çünkü o bölgede kürt olan insanlar prim yapıyor, diğerleri birazcık dışlanıyor.

“7 bin tane korucuyu dikerim sizi de aradan Başbakan gibi, Cumhurbaşkanı gibi…”

 Bir de Şırnaklı Korucular Derneği Başkanı vardı. O adama da hayran oldum. Adam ben kürdüm diyor, Türk kökenliyim ama bu vatan için de, bu bayrak için de seve seve canımı vermeye hazırım. Bu vatan, bayrak olmasa bizler olmazdık diyen kürt kardeşlerimiz de mevcut. Şırnak’a davet etti bizi. Biz dedik ki orası çok tehlikelidir. Ben dedi ki 7 bin tane korucuyu dikerim sizi de aradan Başbakan gibi, Cumhurbaşkanı gibi gelirsiniz kimse de sizin kılınıza dokunamaz diye. Böyle de bir rest çekti.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam