SERTLER: “GEREKİRSE MÜTEAHHİT FİRMALAR DA TEKRAR GÖZDEN GEÇİRİLMEK ZORUNDA”

SERTLER: “GEREKİRSE MÜTEAHHİT FİRMALAR DA TEKRAR GÖZDEN GEÇİRİLMEK ZORUNDA”

“Gerekirse müteahhit firmalarda tekrar gözden geçirilmek zorunda” diyerek sözlerine şöyle devam etti:

“Herkes hizmet alımı yapıyor, bununla ilgili yaptırım olmak zorunda”

“Müdürümün anlattığı şeylerle ilgili, önce yatırımlarıyla ilgili bugüne kadar yapmış oldukları yatırımlar için bizlere gurur kaynağı oldular Bilecik ili adına ben kendilerine teşekkür ediyorum ama karla mücadele konusunda kendileri de ifade etti hepimizin de bildiği üzere bazı yerlerde başarısız olduk. Onları da kar yağışına bağlayalım, onlarda da haklılık payları muhakkak vardır ama bu sadece tecrübesizlik olarak ya da bazı yerlerin yoğun kar almasından dolayı kaynaklandığını da affına sığınarak bir mazeret üretmememiz gerekiyor. O dönemi hep beraber yaşadık ancak okullar tatil olmamasına rağmen özellikle Bozüyük taşımalı sistemde karayollarının, müteahhidin açması gereken yerlerde çocuklar okullarına gidemediler, aynı işçilerimiz köylerden, beldelerimizden gelip işlerine gidemediler.

“Bugün Bozüyük’ün pazarıdır, tek gidiş vardır, gelişi yoktur”

Yine bugün için söylüyorum bugün 20 gün geçti bu mücadeleden halen daha özellikte Dodurga beldemiz ve beldelikten düşen Cihangazi karayollarına ait olduğu halde müteahhit firma buraya daha girmemiştir ve şu anda Bozüyük’ten geliyorum bugün Bozüyük’ün pazarıdır, tek gidiş vardır, gelişi yoktur. İki araba karşı karşıya geldiğinde birisi geri geri gidecek ki yakın boştan sonra gitmek zorundadır ama yani hepimiz burada kurum amirliği yapıyoruz, yapıyorsunuz, herkes hizmet alımı yapıyor. Bununla ilgili yaptırım olmak zorunda, bunun bir cezası olmak zorunda. Gerekirse müteahhit firmalarda tekrar gözden geçirilmek zorunda. Bunu da lütfen Karayolları Bölge Müdürüm not ederse iyi olur diyorum.

“Karayollarına ait olan yerler açılmadı”

Yine sizlerinde teşekkür ettiği gibi hiç ben burada muhalefet veya iktidar anlamında söylemiyorum, tüm belediye başkanlarımıza, kaymakamlığımıza, sağlık ekiplerimize, il genel meclis başkanı ve genel sekreter başta olmak üzere tüm çalışanlarına da teşekkür etmek istiyorum ama bu yine olmayacak, tekrarlanmayacak anlamına gelmez. Tekrar bunlarda değerlendirilsin. Biz köylere ulaşımda çok zorluklar çektik. Yani karayollarına ait olan yerler açılmadı. Biz bunları Özel İdarenin veya Belediyenin ekipleriyle yaptık, ondan sonra köylerimize ulaştık. Burada hastalardan tutunda cenazelere kadar çok mağdur olduk.”

CANER ALKAN

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. doğru tektir – muhalefetin söyleyemediklerini akp li oğuz sertler söylemiş.doğru tektir arkadaş.chp ve mhp nerde bu bilecikte gören var mı.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam