• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
SEVEN ÇARŞISININ KADERİ BELLİ OLDU

SEVEN ÇARŞISININ KADERİ BELLİ OLDU

Mülkiyeti, Bilecik Belediyesine ait 89 Ada, 12 ve 13 Parseldeki taşınmazın, 13 nolu Parselde yer alan eski ismiyle Seven Çarşısı olarak bilinen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Meydanı projesi için hazırlanan ihale gerçekleştirildi.
“Bilecik Belediyesine ait 89 Ada, 12 ve 13 Parseldeki taşınmazın, 13 nolu Parseline ihale dökümanında yer alan projesine uygun olarak Meydan ve Kapalı Otopark projesinin  alt yapı, üst yapı ve peyzaj düzenlemelerini yaparak İdareye bırakmak, 12 nolu parsele ise projesine uygun olarak, alt yapı, üst yapı ve AVM’yi teşkil eden binanın ve bağımsız bölümlerin eksiksiz halde yapıp tamamlayıp satışı karşılığı gelir paylaşımı” şeklinde belirlenen ihale gerçekleştirildi.
ŞEHRİN OTOPARK, MEYDAN VE ALIŞVERİŞ MERKEZİ İHTİYACINI GİDERECEK OLAN İŞİN NİTELİĞİ
Bilecik Belediyesi sınırları içinde bulunan, mülkiyeti Bilecik Belediyesine ait, İstiklal Mahallesi, 89 Ada, 13 Parsel’de projesi İdare tarafından yaptırılmış Meydan ve Otopark düzenlemesinin projesine uygun olarak alt yapı, üst yapı ve peyzaj düzenlemesini yaparak İdareye teslim etmek, 12 nolu parselde ise , idarece yaptırılmış olan uygulama projelerine uygun, her türlü teknik altyapı, üst yapı ve çevre düzenlemesinin yapılması, pazarlanması ve satışı ile idare (Belediye) gelir payının ödenmesidir. Merkez ilçe sınırlan içinde yer alan ve mülkiyeti idareye ait olan İstiklal Mahallesi, 89 Ada, 12-13 Parsel sayılı, 2.968,28 m2 alana sahip, ” Ticaret + Hizmet Alanı” imarlı taşınmaz üzerinde bağımsız bölümlerin yapılması, pazarlanması, satılması ve idare payının ödenmesidir.” şeklinde kararlaştırıldı.
İdarenin vereceği karar sonrasında sözleşmenin imzalandıktan sonra 30 gün içinde yer teslimi yapılacak işin tamamlanma süresi 15 ay olarak belirlendi.
Firma tarafından verilen teklifler sonucunda İdareye gelir paylaşımından %50 oranında gelir paylaşımı esas alınarak neticelenen ihale, idarenin vereceği karar sonrasında karara bağlanacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam