Sevgi Çiçeği’nden Yabancı Diller Fuarı

Sevgi Çiçeği’nden Yabancı Diller Fuarı

 

Konserin ardından açılış konuşmasını yapan Bilecik Özel Sevgi Çiçeği Ortaokulu Müdürü Veli Arısoy, Sevgi Çiçeği Ortaokulu’nun geçmişte büyük başarılara imza atmış, önemli bir okul olduğunu ifade etti. Sloganlarının “Sevgiyle bilginin buluştuğu okul” olduğunu dile getiren Arısoy, “Bilecik için Türkiye’yle yarışıyor sloganıyla ortaya çıkan bu okul geçmişinde Türkiye’deki 33 bin ortaokul arasında ilk 26’ya girme becerisi göstermiş bir okuldur. Bu başarı da katkısı olan, emeği geçen bütün gönül dostlarına teşekkür ediyorum. Bu programımıza Sevgi Çiçeği Ortaokuluyla birlikte Ertuğrulgazi Ortaokulu da katıldı onlara da ayrıca çok teşekkür ediyorum.

Yabancı diller fuarında ağırlık olarak İngilizce var. Ama okulumuzda 15 kulüp çalışmamız var. Bunlardan 2 tanesi de Fransızca ve Rusça Kulübü. Bu kulüplerin de etkinliklerini burada görüyorsunuz panolarla, stantlarla.” dedi.

 “Gelin canlar bir olalım işi kolay kılalım sevelim sevilelim dünya kimseye kalmak diyor koca Yunus. Hak aşığı ve halk aşığı koca yunus. İşte burada belediyemizin burada, okullarımız burada, siyasi partilerimizin başkanları ve temsilcileri burada, değerli protokol burada, basınımız burada ve siz buradasınız.” diyerek sözlerine başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Şişman sözlerine şöyle devam etti:

 “Unutmayın birlikte rahmet vardır. Ayrılıkta azap ve ızdırap vardır. Bir ve beraber olalım. Ecdadımızın ifadesiyle diri olalım, güçlü olalım. Ben öncelikle bu fuarın düzenlenmesinde emeği geçen herkesi ama özelikle sevgi çiçeği ailesini kutluyorum. Hepinizin mutlaka bir lisan öğrenmeniz dileğiyle emeği geçenleri kutluyorum.”

                Yapılan açılışın ardından katılımcılar fuar alanına davet edildi. İngilizce dalında çeşitli uygulamaların bulunduğu fuarda öğrenciler ve katılımcılar keyifli ve faydalı zamanlar geçirdiler.

Gerçekleşen fuara, Vali Yardımcısı Eflatun Can Tortop, Bilecik Belediye Başkan Yardımcısı Kadri Şentürk, Bilecik Işık Eğitim Kurumu Genel Müdürü Hüseyin Yılmaz, Gazetemiz Sahibi Mehmet Ergün, İç Denetçi Kasım Uyar, İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Ali Fidan, Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Ömer Balcı, İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Muhammed Karaman, İl Kültür ve Turizm Müdürü Seyfettin Topsoy, İl Nüfus Müdürü Birgül Gündüz, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Muhammet Akgül, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Alparslan Dankaz, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Oktay Özker,  Belediye Meclis Üyeleri Süleyman Özdemir ile Raşit Sünnetçi, MHP İl Başkanı Hüseyin Köymen ile Merkez İlçe Başkanı Sinan Özkeskin, Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Yaşar Eker, Atatürk İlköğretim Okulu Müdürü İsmail Işık, öğrenciler, veliler ve vatandaşlar katıldı. Fuar bugün sona erecek. ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam