SEVGİ VE KARDEŞLİK SOFRASI BU KEZ OSMANGAZİ MAHALLESİNDE KURULDU

SEVGİ VE KARDEŞLİK SOFRASI BU KEZ OSMANGAZİ MAHALLESİNDE KURULDU

Bilecik Belediyesi tarafından Osmangazi Mahallesinde gerçekleştirilen iftar ile binlerce vatandaşımız aynı sofrada iftar açtı.

Bilecik Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü organizasyonunda bütün mahallelerde büyük bir coşkuyla gerçekleştirilen ve mahalleli arasındaki birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının pekişmesini sağlayan mahalle iftarı büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.

sev3

Belediye Başkanı Selim Yağcı ve eşi Fatma Yağcı, düzenlenen iftar programına katılarak, mahalle sakinleri ile birlikte iftar açtı.

Bütün mahallelerde yoğun bir katılım ile gerçekleştirilen ve mahalleli arasında komşuluk ilişkilerinin gelişmesini sağlayan iftar programları kapsamında Ramazan ayının yardımlaşma ve dayanışma duygusu pekişmiş oldu.

sev4

BELEDİYE BAŞKANI SELİM YAĞCI:

”BU RAMAZAN’DA DA İMKANI OLANLAR OLMAYANLARLA PAYLAŞIMDA BULUNSUN”

Belediye Başkanı Selim Yağcı, iftar programında yaptığı konuşmada, Bilecik Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ve komşular arasındaki güzel duyguların gelişmesine vesile olan Ramazan iftarlarının birilk ve beraberliğe de vesile olduğunu kaydetti.

”Öncelikle rahmet ve bereket ayı hepimiz hakkında hayırlı ve mübarek olsun. Bu akşamki iftar programımıza teşrifleriniz için teşekkür ediyor, selam ve muhabbetlerimi bildiriyorum. Değerli kardeşlerim, sağlık ve sıhhat içinde böyle güzel bir aya bizleri kavuşturduğu için Cenabı Hakka şükrediyoruz. Yine böyle güzel ortamlarda bir araya gelmeye, böyle güzel bir havada bizlere bir araya gelme fırsatı verdiği için Cenabı Allah’a ne kadar şükretsek azdır. Tabi Ramazan rahmet ayı, bereket ayı. Birlik, beraberlik ayı, sevgi ve hoşgörü ayı. Bu Ramazanda da imkanı olanlar, olmayanlarla paylaşacak. ‘Komşusu açken, tok yatan bizden değildir’ hadisi şerifinin gereğini, hepimiz yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Kardeşlerim, elimizdeki imkanlar için şükrederken, bu imkanlara sahip olmayanlara da dua edelim. Göçmen olarak, ülkemizde bulunan Müslüman kardeşlerimizin üzerindeki zulmün son bulması ve vatanlarında barış ve huzurun olması için dua edelim. Ramazan sofralarımız, çok güzel. Her sene bu güzel geleneğimize değişik kurum ve kuruluşlar katkı veriyor. Bugünkü iftar soframıza da destek veren firmamız yetkililerine de çok teşekkür ediyorum. Bu sofralara anlam kazandıran sizlerin katılımıdır. Bundan dolayı da sizlere canı gönülden teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Selim Yağcı, iftarın ardından mahalle sakinleri ile sohbet etti ve çocuklarla yakından ilgilendi.

sev2

sev1

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam