SEVİLEN VALİ REFİK ARSLAN ÖZTÜRK VEFAT ETTİ

SEVİLEN VALİ REFİK ARSLAN ÖZTÜRK VEFAT ETTİ

Bilecik’in eski valilerinden Refik Arslan Öztürk (71), hayatını kaybetti.

1992-1999 yılları arasında Bilecik Valiliği yapan Refik Arslan Öztürk, rahatsızlığı sebebiyle Göztepe Şehir Hastanesi’nde tedavi görüyordu.

Mütevazı kişiliği ile görev yaptığı Bilecik, Niğde, Erzincan ve Manisa’da vatandaşlar tarafından büyük takdir toplayan Öztürk’ün hayatını kaybetmesi, Bilecik’te üzüntüye sebep oldu.

Eski İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Fahri Öztürk’ün kardeşi, Gazeteci Saygı Öztürk’ün ağabeyi, Refik Arslan Öztürk için Üsküdar’daki Şakirin Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Törene, Eski İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Fahri Öztürk, Saygı Öztürk, Refik Arslan Öztürk’ün eşi Necla Öztürk, kızı Elif Çelik, oğlu Yusuf Öztürk, İstanbul eski valisi ve eski İçişleri Bakanı Muammer Güler, CHP İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan, emekli valiler, Öztürk’ün yakınları ve sevenleri katıldı.

Refik Arslan Öztürk kimdir?

Evli ve 2 çocuk babası olan Refik Arslan Öztürk, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Lice, Ömerli ve Demirci kaymakam vekillikleri, Reşadiye, Silopi, Finike ve Söğüt kaymakamlıkları, Sivas vali yardımcılığı ve Bilecik, Niğde, Erzincan, Manisa valilikleri yaptı.1995 yılında Niğde valiliği yaptığı sırada Türk Kültürüne Hizmet Vakfı, 2004 yılında Erzincan valiliği yaptığı sırada Parlamento dergisi, 2006 yılında Manisa valiliği yaptığı sırada da Meclis Dergisi tarafından yılın valisi seçilmiştir.

İstanbul’dan Bilecik’in Gölpazarı İlçesine kaçak kazı yapmak için gelen 5 kişi Gölpazarı jandarma ekiplerince suç üstü yakalandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam