“Sigara başta olmak üzere, alkolsüz içecekleri masum gösterip, özendiren kişi ya da kuruluşları uyarmak, onlara mani olmak hepimizin görevleri arasındadır”

“Sigara başta olmak üzere, alkolsüz içecekleri masum gösterip, özendiren kişi ya da kuruluşları uyarmak, onlara mani olmak hepimizin görevleri arasındadır”

 

Tekelioğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çeşitli yöntemlerle ecdadımızı kötüleme kampanyalarının devam ettiği günlerde gençleri ve hatta çocukları alkol ve uyuşturucu bağımlısı yapmayı hedefleyen zihniyete karşı uyanık olunması gerektiğini kaydetti. 
     Birlik ve beraberliğini tek yolunun insanların düşüncelerinde birbirlerine saygılı olmak, inançlarını rahatça yaşayabilmek olduğunu ifade eden Tekelioğlu, şöyle konuştu: 
     ''Çocukları ve gençleri, aile ve toplum hayatını çöküntüye götüren kötü alışkanlıklardan korumalıyız. Ecdadımızın 623 sene üç kıtada hakimiyeti altında bulundurduğu topraklarda yaşayan insanlar, adaletten ayrılmadan yönetildiler. Müslümanlar başta olmak üzere gayrimüslimler bile ecdadımızın yönetiminden oldukça memnundu. Bugün de birlik ve beraberliğimizin tek yolu düşüncelerimizde birbirimize saygılı olmak, inançlarımızı rahatça yaşayabilmek ve en önemlisi aile ve toplum hayatını çöküntüye götüren kötü alışkanlıklardan çocuklarımızı ve gençlerimizi korumaktır. Çeşitli kuruluşların açılış törenlerinde yaptıkları ikramlarla gençlerimizi içkiye özendirme gayretlerini boşa çıkarmalıyız. Anne ve babalar başta olmak üzere okul yönetici ve öğretmenlerimize önemli görevler düşmektedir. Sigara başta olmak üzere, alkolsüz içecekleri masum gösterip, özendiren kişi ya da kuruluşları uyarmak, onlara mani olmak hepimizin görevleri arasındadır.'' AA

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Sağolun – Muzaffer Hocam’a teşekkürler… Sigara ve içki konusundaki hassasiyeti ve gençlerimizi uyarması çok güzel bir olay. Sağolun.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam