SİGARAYI BIRAK, ÖDÜLÜ KAP

SİGARAYI BIRAK, ÖDÜLÜ KAP

BİLECİK VALİLİĞİ KENTTE SİGARAYI BIRAKMA KAMPANYASI BAŞLATTI

Bilecik Valisi Dr. Kemal Kızılkaya, kentte sigarayı bırakma kampanyası başlattıklarını duyurdu.

Bilecik Valiliği himayesinde Sağlık İl Müdürlüğü tarafından yürütülecek ”Bırak Kazan Kampanyası” kapsamında sigara bırakmaya yönelik farkındalık oluşturulmak istendiği belirtildi.

Kampanyayı Bilecik’ te farkındalık yaratmak için oluşturduklarını vurgulayan Vali Kızılkaya, yaptığı açıklamada, bir ay sigara içmeyenlerin bu bağımlılıktan büyük ölçüde kurtulduğunu kaydetti.

Bilecik’ te sigara kullanan vatandaşları bir ay (31 Mayıs – 01 Temmuz) sigarasız bir yaşamı deneyimlemeye davet eden Kızılkaya, şu ifadeleri kullandı:

” Yapılan araştırmalarda bir ay sigara içmeyenlerin bu bağımlılıktan büyük ölçüde kurtulduğu görülmektedir. Kampanya vesilesi ile İlimizde sigara içenler arasında birbirlerine destek olabilecekleri olumlu psikolojik bir iklim ve tatlı bir rekabet ortamı oluşturmak istiyoruz. İlimizde böyle bir kampanya başlatarak hemşehrilerimizin bu bağımlılıktan kurtulmalarına vesile olmak istiyoruz. Süreç sonunda çekilecek kura ile belirlenecek, istikrar ve azim göstererek sigarayı bıraktığı kan ve solunum testi sonuçları ile beraber şahitlerle de teyit edilecek 4 şanslı hemşehrimize sembolik bir ödül olarak çeyrek altın hediye edeceğiz. Esasen biz hemşehrilerimize altın kazanmayı değil hayatlarını, sağlıklarını kazanmayı vaat ediyoruz.”

Kampanyaya katılan herkesin aynı zamanda çekilişe katılmaya da hak kazanacağı bildirilirken, bir ayın sonunda katılımcılar arasında yapılacak kura sonucu 4 asil ve 4 yedek talihli belirleneceği açıklandı.

Talihlilerden bir ay boyunca sigara kullanmadıklarını teyit etmek üzere Sağlık Müdürlüğü tarafından yaptırılacak kan testi ve solunum testi sonuçları ile beraber sigarayı bıraktıklarına dair gösterecekleri en az bir şahit istenecek.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam