“Şimdi Kucaklaşma ve Çalışma Zamanı”

“Şimdi Kucaklaşma ve Çalışma Zamanı”

Toplantıda konuşan Bilecik Belediye Başkanı ve AK Parti Bilecik Belediye Başkan Adayı Selim Yağcı, “Şimdi kucaklaşma ve çalışma zamanı. Bize yüklenen şerefli, hassas, ağır sorumluluğu olan bu görevi layıkıyla yerine getirme zamanı.” dedi.

Başkan Yağcı konuşmasında şunları aktardı:

“Baştan beri şunu ifade ettik. Siyaset yüreğinde yangını olan, hissiyatı olan heyecanı olan, iddiası ve ideali olan insanın işi ve böyle önemli, özel, güzel bir uğraşta, bir yolda da rekabetlerin olması oldukça doğal. Ama bu rekabet ortamlarının tabi ki edebi, adabı ve ahlakı olmalı. AK Parti çatısı içerisinde buna yakışan hal ve davranışta rekabet yapılır. Biz de bu süreç içerisinde Bilecik Belediye Başkanlığı adaylığı noktasında partimizin,

Genel Merkezimizin kuralları çerçevesinde bir rekabet ortamı içerisine girdik. Ve bu rekabet ortamı içerisinde sizlerin desteği, Genel Başkanımızın ve Genel Merkezimizin bu noktadaki tespitleri çerçevesinde bu hayırlı, onurlu, şerefli görevi aldık. Partimizin 2014-2019 yılları arasında yerel yönetimde 2023’e bir adım kalacak süreç içerisinde Bilecik’te bizlerin sorumluluğu içerisinde Bilecik’i yerel yönetim anlayışını taşıması noktasında bir görev tevdi edildi. Ben öncelikle bu görevi bizlere tevdi eden başta teşkilat mensubu kardeşlerim olmak üzere, başta sayın Başbakanımız olmak üzere, Genel Merkezimizin tüm yetkililerine ve tüm dostlarımıza huzurlarınızda teşekkür ediyorum.

Ben bu partinin ilk kuruluşundan itibaren meslek adabına aykırı olsa da tabiri caizse cübbemle gelerek Bilecik’te bu AK Parti’nin yerelde kurulması noktasında çaba harcayan bir kardeşinizim. Ve 2004 yılından itibaren belediye başkanı olduktan sonra tüm konuşmalarımda ve son konuşmamda da şunu demiştim. Bu son derece önemli. Mutlaka parti içerisinde yarışlar olacak. Ama yarışma zamanını, barışma zamanını ve çalışma zamanını iyi bilmeliyiz. Partimiz içerisindeki bu yarış, bu yarışa katılan tüm arkadaşlarımı canı gönülden kutluyorum. Şimdi kucaklaşma ve çalışma zamanı. Bize yüklenen şerefli, hassas, ağır sorumluluğu olan bu görevi layıkıyla yerine getirme zamanı. Kapı kapı, ev ev, şahıs şahıs, belde belde, köy köy dolaşarak sayın Başbakanımızın bize emanet etmiş olduğu bu görevi köyümüzde, beldemizde, ilçemizde, ilimizde her noktada en iyi şekilde temsilini yerine getirerek inşallah 11’de 11’i alarak Bilecik’te ve Türkiye’de belki bir ilki gerçekleştireceğiz. Ama bunun tek sırrı var. Sevmek, saymak, hoş görmek, birlik ve beraberlik içerisinde olmak, kucaklaşmak, birbirimize kuşkuyla değil sevgiyle, saygıyla, inançla bakmak. Onun için bunları yerine getirdiğimizde emin olun bizim bizden başka rakibimiz olamaz.

 

‘Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır’

 

Biz de bu partide sorumluluk alan insanlar olarak şunları unutmayın. İddiası ve ideali olan insanların duyguları olamaz. Bazen kızarız, bazen kırılırız ama idealiniz varsa iddianız varsa hedefiniz varsa hele Recep Tayyip Erdoğan gibi bir liderin gözetiminde bir yolculukta bir göreviniz varsa bunun dışında hiçbir şey olamaz. O görevi yerine getirmenin, tüm hassasiyetlerini gösterme konumu ve durumu içerisinde oluruz. Biz böyle bir ekibiz. Böyle anlayıştayız. İnşallah bu anlayışımızı sadece sözlerle değil özle, davranışla, yaşayışla uygulayarak da göstereceğimizden herkes emin olsun diyorum. Tabi ki belediyecilik anlamında bu noktada yaptıklarımız yapacaklarımızın her zaman teminatıdır. Ama emin olun ki bu dönem Bilecik adına Bilecik’teki AK Parti’nin belediyecilik adına o kadar önemli bir dönem ki. İlk 5 yılda biz yerin altıyla çok fazla ilgilendik. İlgilenmek zorundaydık. Yerin altını sağlam tutamazsak üste yaptığın yatırımlar heba olur. İkinci dönem, bu dönem gerçekten yerin üstüne yatırımları yapmaya başladık ve halk nezdinde de itibarımız parti olarak da belediye başkanlığı olarak da şahıs olarak da AK Partili olarak da hepimizin gün geçtikçe artıyor. Ama her zaman şunu diyorum, biz aslında binanın temellerini kazdık, binayı inşa ettik, çatısını da kısmen koyduk. Ama gerçekten şeklin tam tamamlanması açısından dışının sıvası ve boyası çok önemliydi. Binanın hangi noktasına nasıl sıva vurulacağını, hangi boyayla ayırt edileceğini biz 2004 yılında başladığımız yolculukta kurallarını koymuştuk. AK Parti belediyeciliği olarak belki bir çok yerde nasip olmayacak şekilde bize bu tanınan 15 yıllık süreli belediye başkanlığı yapmak ve belediyecilik hizmeti sunma avantajını da en iyi şekilde kullanarak gelecek nesillere güzel, yaşanabilir, dışarıdan bakan insanların imrendiği, içeride yaşayan insanların huzur ve mutluluk duyduğu ve içerisinde yaşamaktan keyif aldığı bir şehir ortamını el birlik ortaya koyacağız diyorum.”

AK Parti Bilecik İl Başkanı Ramazan Kurtulmuş ise, “Çok önemli bir süreçten geçtik. Bu süreçte gerek teşkilat mensubu arkadaşlarım gerek diğer aday adayı arkadaşlarım gerçekten usulüne uygun şekilde davrandılar. Süreç  neyi gerektirirse o şekilde hareket ettiler.

İl Belediye Başkanı adayımız belli oldu, hayırlı olsun inşallah. Sıra ilçelerde ve beldelerde. Tabi bu konuda tüm teşkilat mensubu arkadaşlarımız olduğu gibi aday adayı arkadaşlarımız da merak içinde. Geçtiğimiz hafta yani Çarşamba, Perşembe, Cuma günü ben Ankara’daydım. Orada yapmış olduğumuz değerlendirmeler neticesinde hafta içerisinde Türkiye genelinde belli olan illerin açıklanmaları ve çalışmaları devam ediyor. Tahmin ediyorum inşallah en geç Aralık ayının 15’ine kadar ilçe belediye başkanlıkları adaylarının da açıklanacağı kanaatindeyim. Biz teşkilatlar olarak üzerimize düşen görevi yaptık. Nihai kararı Genel Merkez verecek. Onların kararı açıklandığı zaman tabi kararı biz saygıyla karşılayıp önümüzdeki süreç için ne gerekiyorsa onu yapacağız. Önümüzdeki haftada inşallah Cumartesi günü nasip olursa belde belediye başkanlıkları temayül olarak belirleme noktasında teşkilat üyesi arkadaşlarımızla temayül yoklamamız yapılacak. Bu temayül yoklamasında oy kullanacak arkadaşların listelerini genel merkezimiz daha sonra inşallah bizlere gönderecek.

Vezirhan, Bayırköy ve Dodurga beldemiz var. 3 tane beldemiz için belediye başkan aday adayı arkadaşlarımız için temayül yoklaması inşallah bu hafta yapılacak. Onun değerlendirmeleri de ilçelerden sonra inşallah yapılıp açıklanacak. Netice itibariyle bu ay sonu olmadan tüm belediye başkanı adaylıklarımız belli olacak ve bundan sonra da belediye meclis üyeleri ve il genel meclisi üyelerinin değerlendirmeleri yapılacak. Ama nihai kararı yine Genel Merkez verecek.

 

‘Çok önemli bir sürecin arifesindeyiz’

 

Biz çok önemli bir sürecin arifesindeyiz. Bu süreçte bizleri başta teşkilat mensubu arkadaşlarımız olmak üzere çok dikkatli olmak zorundayız. Hepimiz bu sürecin hassasiyetinin farkında olma mecburiyetindeyiz. Başta aday adayı olup da aday olamayan arkadaşlara en başından beri ben söylüyorum. Diyorum ki arkadaşlar sizler için de teşkilatlar içinde çok önemlidir. Bu süreçler makam mevki sevdası mı, millete hizmet sevdası mı, AK Parti sevdası mı? Bunların hepsinin ortaya çıkacağı bir süreç. Bu süreçleri iyi değerlendirmek lazım. Bu imtihandan iyi geçmek lazım. Eğer sizin hedefiniz makam mevki sahibi olmaksa sizin hedefiniz herhangi farklı düşünceyse bu süreçte sınıfta kalırsınız ve teşkilatlara partiye ve neticede millete zarar verirsiniz. Onun için bu süreçte inşallah parti mensubu arkadaşlarımız başta teşkilat mensubu arkadaşlarımız olmak üzere, aday adayı olan arkadaşlarımız da olmak üzere inşallah bu hassasiyet çerçevesinde değerlendirilip de atlatılacağından en ufak bir kuşkum yok.

 

‘Çamur siyaseti yapmadık’

 

Özellikle bunun altını çiziyorum. Biz hiçbir zaman için çamur siyaseti yapmadık. Çamur siyaseti AK Parti teşkilatlarına hiçbir zaman için yakışmadı. Gerek içerden gerek dışarıdan gerek farklı siyasi anlayıştan olanlardan gerekse muhalefet partilerinden bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da bizim adaylarımız ve aday adaylarımızla ilgili değişik yakıştırmalar, eleştiriler yapsalar onları bırakın. Bunlara biz itibar etmeyiz. Biz proje üreteceğiz. Biz millete hizmet noktasında ne yapabiliriz onların değerlendirmesini yapacağız. Biz projelerimizle, düşüncelerimizle, hayallerimizle, önümüze koyduğumuz hedeflerle milletin karşısına çıkacağız. Onlar ise bize çamur atacaklar, bizi eleştirecekler. Biz teşkilatlar olarak bunlara bu zamana kadar prim vermedik bundan sonrada prim vermeyeceğiz. Bundan bu noktada teşkilatımızın her kademesinde görev alan ve partimizin üyesi olan ve bize gönül desteği veren tüm AK Partili dostlarımıza görev düşüyor. Neticede amaç nedir, gaye nedir? Amaç ve gaye Hakk için halka hizmet etmek, millete hizmetkar olmaktır. Bunu nerede yapmaktır? Bunu AK Parti çatısı altında yapmaktır. Ak Parti çatısı altında siyaset yapan çok değerli kardeşlerim mütevazi, alçakgönüllü, milletinin sevgisine mazhar olmak için elinden gelen mücadeleyi veren, hiçbir zaman için kötülük düşünmeyen, çamur atmayan, başkasına kusur bulmayan, dedikodu yapmayan, laf taşımayan, tek amacının, tek hedefinin iyilik yapmak, iyi düşünmek, millete hizmet etmek, bugüne sahip çıkmak, geleceğin nesillerine hak ettiği hizmeti vermek adına millete hizmetkar olma anlayışıyla siyaset yapmak ve üretmek, Hakk adına halka hizmet etmek. Bizim düsturumuz budur. Bu zamana kadar da böyle oldu bundan sonra da Allah’ın izniyle böyle olacak. Biz bu süreçte inşallah güçlenerek yeni katılan aday adayı arkadaşlarımızla katılım ve zenginlik olarak görüyorum. Bu süreçten güçlenerek çıkacağımıza inancım sonsuz.

 

‘Kendimize rakip olmayacağız’

 

Her zaman söylediğimiz gibi rakibimiz yine kendimiziz. Ama biz hiçbir zaman için kendimize rakip olmayacağız. Birlik ve beraberliğimizi bozmayacağız. Dün dünde kaldı bugün başka bir gün. Bugün birlik ve beraberlik günü, bugün kaynaşma günü, bugün bütünleşme günü, yarınlar ve gelecek için, 11 belediye başkanlığını alabilmek için birlik ve beraberlik içinde çalışma günü. Dediğim gibi makam mevki hesabı olmayanlar, millete hizmetkar olma düşüncesiyle siyaset yapan arkadaşlarımız bu partide istediğini aradığını bu zamana kadar buldu, bundan sonraki süreçte de bulacak.

Bizim millete yaptığımız çok hizmetler var. Yerel yönetimlerde yaptığımız hizmetler ortada genelde yapmış olduğumuz hizmetlerde ortada. Bu projelerin devamı için milletin önüne karnemizi inşallah az önce bahsettiğim gibi bu millete layık ekiplerle, bu millete layık başkan adaylarıyla karşısına çıkacağız, hizmetlerimize devam edeceğiz. Millet bizim yapmış olduğumuz hizmetlerden memnun. Yeter ki biz yapmış olduğumuz bu hizmetleri milletimize anlatabilelim, anlatalım, anlatalım. Yeter ki biz birliğimizi, dirliğimizi beraberliğimizi, dostluğumuzu yol arkadaşlığımızı bozmayalım. Bizim hangi amaca, hangi hedefe, hangi ideale hizmet ettiğimiz ortada. Kendimize olan özgüvenimizi birlik ve beraberliğimizi kaybetmediğimiz sürece bu millette kazançlı çıkacak, bu teşkilatlarda, bu partide kazançlı çıkacak. Amaçta bir, hedefte bir, yolda bir. Biz inandığımız yolda hep birlikte bu zamana kadar yürüdüğümüz gibi bundan sonra da güçlenerek yürümeye devam edeceğiz. İçimize nifak tohumu sokmaya birbirimize düşürmeye hakkı yok. Biz safları sıklaştırarak yolumuza devam edeceğiz Allah’ın izniyle. Bu duygu ve düşüncelerden ayrılmadığımız sürece, birbirimize düşmediğimiz sürece zafer inananların olduğu gibi zafer bu teşkilatların olacak. İnanmayanlar zafer kazanamazlar. İnananlar zafer kazanır. Biz inançla bu yola çıktık inanıyoruz Allah’ın izniyle inşallah 11’de 11 yapacağız. Partimiz her geçen gün kurumsallaşarak güçlenerek tabana yayılarak büyümekte. Bu kurumsallaşmanın örneklerinden biri de olan bizim siyaseti hem mektepli hem alaylı açısından değerlendirdiğimiz zaman siyaset akademisinin ikincisini ilimizde yapmıştık.”

Konuşmaların ardından siyaset akademisine katılanlara belgeleri takdim edildi. ZEYNEP KILBAHRİ

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam