SINIFINA İHANET ETMEYECEKSİN

SINIFINA İHANET ETMEYECEKSİN

 

Büyükbeyhan şu cümleleri aktardı:

Bilecik basınında ‘sendika işçisini işten çıkartıyor’ şeklinde bir haber yayınlandı. Bu açıklamayı yapan kişi sınıfına ihanet etmiştir. Bu yüzden Demisaş çalışanlarıı bu zatı arasında görmek istememektedir.

Yakup Kalkan isimli zat sendikanın, örgütlü olmanın ne olduğunu bilseydi bunları yapmazdı. İşçi arkadaşlarını satmaya kalktı. Şu an Demisaş olarak toplu sözleşme sürecindeyiz. Süreç devam ederken bu zatlar, yeri ve zamanı değilken kimden talimat aldılarsa grev oylaması için imza toplamaya kalkıştı. Demisaş çalışanları da bunlara gereken cevabı vermiştir. Üç gün işyerini terk etmemiştir. Şimdi sendika ve konfederasyonu karalamaya çalışıyorlar. Bana göstersinler DİSK’ten başka gerçek anlamda mücadele eden, çalışanını koruyan aktif bir sendika var mı bu ülkede. İnsanlar önce yaptıkları ihanete bakacaklar sonra eleştirecekler. Bu güne kadar iyiydi de şimdi mi kötü oldu. Hiç kimse çalışanların haklarına işveren yanlısı olmamalı. Bizler üretiyorsak hakkımızı almalıyız. Bu zatlar gibi işverenin arabasına binip kapı kapı dolaşıp sonra da sendika bizi satıyor diye karalamanın anlamı yok. İnsanlar önce doğru ve dürüst olmalı. Daralan süreçte çalışanların umudunu kırmamalı. Örgütlü toplumları yok etmek için değil var etmek için çalışılmalıdır. Kimse sınıfına ihanet etmemelidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

14 yorum

 1. yine mi yanlış bilgi – bu sendikacı arkadaşın,şimdiye kadar işçi arkadaşlar ve kapalı kapılar ardında aynı şeyleri konuştuğuna şahit olmadım. kimi işçiye yakup ve mehmet işten çıksın diye eylem yapıyoruz dedi, başka işçiye sözleşme için eylem yapıyoruz dedi. insanları zorla aç ve uykusuz fabrikada beklettiler. bir sıcak çorbayı bile çok gördüler. yine söylüyorum bu zihniyetten fayda değil zarar gelir. sendika her fabrikaya lazımdır. fakat böyle zihniyetli olanlar değil…

 2. cok yasa – baskan bunlar ıhanet nedır bılmez bunlara satılık demek daha dogru olur bunlar hep satmaya satılmaya alısmıs hak yerini buldu cevaplarını aldılar cok yasa recaı baskan ıyıkı varsın DİSK

 3. birleşikmetaliş – bizimbaş temsilcimizherzamandik duran ve işini dürüstçe yapanbir kişidir.sahtekar iki kişi yazı yolluyor insanları kandırıyor.kalkıyorlar ondan sonra insanlara iftira atıyorlar.yakup tükürdüğünü yaladı mehmet yıldırımda kimse vezirhanda onları sevmiyor.

 4. ÜLKEDE KAOS ÇIKARICI UŞAK TEMSİLCİ – BOŞUNA YIRTINMA recai BU SAVAŞIN GALİBİ OLAMAZSIN YANLIŞ KAYAYA ÇARPTIN POLİTİKANI DEĞİŞTİR BENCE BENDEN SANA TAVSİYE

 5. SINIF – İNSANLARI SINIFLANDIRAN BU ZİHNİYETE VE BUNLARA DESTEK VEREN RECAİ KÜÇÜKBEYHAN GİBİLERİNİ TEL’İN EDİYORUM!
  İNSANLARI SINIFLANDIRAMAZSINIZ BÜTÜN İNSANLAR KARDEŞTİR BİRDİR! O SINIF BU SINIF YOKTUR!
  BU KADARDA CAHİLLİK OLMAZ SINIFMIŞ!

 6. NİFAK – EVET BÖYLECE CÜMLE ALEM KİMİN NİFAK TOHUMLARI SERPTİĞİNİ BU AÇIKLAMAYLA GÖRDÜ.NE DEMEK SINIF? SINIF NE DEMEK YA? SEN KİMSİN DE İNSANLARI SINIFLANDIRIYORSUN SENİN HADDİNE Mİ BE? HADDİNİ İL RECAİ EFENDİ İNSANLARI SINIFLANDIRIP BÖLÜCÜLÜK VE NİFAK TOHUMLARI SERPİYORSUN! EVET ARKADAŞLAR DİĞER ARKADAŞLARIMIZIN YAPTIĞI ÇAĞRIYI BENDE YİNELİYORUM! NİFAK TOHUMLARI SERPENLERE VE DİSKE KARŞI SİVİL İTAATSİZLİĞE DAVET EDİYORUM HEPİNİZİ.İSYAN DAMARLARIMIZDA….

 7. helal sana – kimse demisaş işcisini bölemez bölmeye calışanlara karşı hepimiz tek yüregiz sonuna kadar…her zaman arkandayız başkan böyle devamm..

 8. helal olsun – demisaşa ilk iş için çağırıldığımda mehmet denen adam benimle hiç konuşmadan elimdeki formu incelemiş be hiç bişey demeden küstahça bana yeniden uzatmıştı ben adamı müdür sanmıştım meğer adam fesatın tekiymiş ve fabrikaya kim alındı diye kontrol ediyormuş yakınlık duyduklarına sözde yardımcı oluyormuş op gün beni insanlığımdan utandıran o adamların bu şekilde yargılanmaları çok hoşuma gitti helal olsun demisaş işçisine…

 9. HERKES İŞİNE BAKSIN – RECAİ BAŞKAN İŞİN DOĞRUSUNU YAZISINDA AÇIKLAMIŞTIR BU İNSANLAR HERZAMAN YAPTIKLARI GİBİ YİNE FABRİKADA KARGAŞA YARATMAYA ÇALIŞMIŞ İNSANLARI BİRBİRİNE DÜŞÜRMEYE BÖLÜCÜLÜK YAPMAYA ÇALIŞMIŞTIR AMA DEMİSAŞ ÇALIŞANI BU DEFA ONLARA MÜSADE ETMEMİŞTİR. O KİŞİLERE Bİ SORUN ŞİMDİYE KADAR DEMİSAŞ İŞÇİSİ İÇİN NE YAPMIŞLAR NE GİBİ BİR FEDAKARLIK YAPMIŞLAR İŞLERİ GÜÇLERİ KARGAŞA ORTAMI YARATMAK VE İŞÇİYİ BÖLEREK İŞVEREN KARŞISINDA ZAYIFLATMAKTIR BUNLARI SAVUNANLARDA AYNI KAFA YAPISINA SAHİP KİŞİLERDİR AMAÇ AYNI İŞÇİNİN BİRLİĞİNİ ENGELLEYEREK İŞVERENE EZDİRMEKTİR. AMA BURDA BUNLARA MÜSADE ETMEYECEK İŞÇİ YAPISI VAR BU İŞÇİ YAPISI HAKKINI HEP SAVUNMUŞTUR DAİMADA SAVUNACAKTIR. DİSK’E VE SENDİKAMIZ BİRLEŞİK METAL-İŞ’E SALDIRANLARADA ŞUNLARI SÖYLEMEK İSTİYORUM; BİLECİK’TE Bİ ADAM AKILLI GÖREV YAPAN DİSK BİRLEŞİK METAL-İŞ SENDİKASI KALDI HERKES ETRAFINA Bİ BAKSIN HANGİ İŞ YERİNDE HANGİ İŞÇİNİN HAKKI SAVUNULUYOR HANGİ İŞYERİNDE İŞÇİ HAKLARI BU KADAR ALINIYOR ÇEVRENİZDEKİ DİĞER İŞYERLERİNE AYRICA TEKERSAN VE ÖDÖKSAN DA ÇALIŞANLARA Bİ SORUN NE HALDELER HAKLARINI ALABİLİYORLARMI NE ŞARTLARDA ÇALIŞIYORLAR HAKLARINI ARAYAN Bİ KİŞİ VEYA KURUM VARMI DIŞARDAN ATIP TUTMASI KOLAY İNSANLARI BÖLÜP PARÇALAYIP İŞVERENE EZDİRMEYE KİMSENİN HAKKI YOK HERKES HADDİNİ BİLECEK KİMSE DEMİSAŞ’ KARIŞMASIN KENDİ İŞİNE BAKSIN BİZİM HAKKIMIZ HATTA FAZLASI SENDİKAMIZ VE BİRLİĞİMİZ SAYESİNDE ALINMAKTADIR. BUNU HERKES BÖYLE BİLSİN YAŞASIN İŞÇİLERİN BİRLİĞİ YAŞASIN DİSK/BİRLEŞİK METAL-İŞ. SAYGILAR.

 10. VEZİRHANLILAR – evlat yakup ta mehmet’te işçiyi satmadı bölmedi kışkırtmadı ama bunların hepsini siz yaptınız.orda kimin kimi isteyip istemediğini İŞVEREN karar verir acaba yaptıklarınızla bu kara leke sizin yakanız dan ne zaman düşer diye hiç merak ettin mi?birde arık VEZİRHAN DAN işçi alımlarını hazmettin mi?FABRİKA’YA işçi alındığın da 2 si VEZİRHAN 4 ü osmanelinden olsun diye uğraşacakmısın yine enerjini buralara harcıyacakmısın?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

 • YORUM
reklam