Şişman, Aday Adaylığı Başvurusunda Bulundu

Şişman, Aday Adaylığı Başvurusunda Bulundu

Şişman evraklarını teslim ettikten sonra bir konuşma yaptı. Konuşmasında, “Burada inşallah önümüzdeki 2014 yılında Mart ayının 30’unda yapılacak olan yerel seçimlerle alakalı AK Partimizin aday adaylarının başvurusu süresinin son gününde bizler de aday adayı olmak için il başkanımıza, il başkanlığımıza müracaat etmiş bulunuyoruz. Her şeyden önce bu seçimlerin hepimiz için hayırlı olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.

 

‘Ne kadar hizmet ederseniz o kadar efendi olursunuz’

 

Biz bir kardeşler topluluğuyuz. Kaç tane aday adayı olursa olsun, kaç arkadaşımız müracaat ederse etsin hepimiz bir kardeşler topluluğuyuz. Bu milletin duasını almak istiyoruz, Allah’ın rızasını kazanmak istiyoruz. Bizim değerlerimizde, bizim inancımızda milletin efendisi, içinde bulunduğu millete, topluluğa hizmet edendir. Yani siz bu insanlara ne kadar hizmet ederseniz, ne kadar onların yanında olursanız, onlarla ne kadar hemhal olursanız o kadar efendi olursunuz. Bu milletin efendisi olursunuz. Şeyh Edebali’nin belki de burada manevi huzurundayız. O insanlar içinde bulundukları topluluğa hizmet ettikleri için bugün efendi olmuşlardır. Tarihinde hayırla yad edilen insanlar, içinde bulundukları topluluklara insanlığa hizmet ettikleri için bugün duayla, hayırla yad ediliyor. Duamız odur ki temennimiz odur ki biz de bu 3 günlük dünyada ömrümüzü tamamladığımızda arkamızdan ‘İyi insandı, hakkımız helal ettik’ diyen dostlar bırakırız. Bu çok önemli.

 

‘Sebeplere sarılacaksınız’

 

Biz AK Parti olarak siyaseti tarif ederken diyoruz ki, siyaset bir insanın doğumundan ölümüne kadar ne kadar yaşadıysa o insanın ırkı sorulmadan, inancı sorulmadan, rengi sorulmadan, makamı, etiketi sorulmadan onun yaşadığı o ömür dilimi içerisinde onun hak ve hukuklarının korunması adına yapılan mücadelenin adıdır. Siyaset böyle ise bu siyasete duyarsız kalmamız, ilgisiz kalmamız mümkün değildir. Büyüklerin bir sözü vardır, ‘Esbaba tevessül Allah’a tevekkül gerektirir’ diye. Siz sebeplere sarılacaksınız. Siz bu memlekette hayırlı iş yapmak için el uzatacaksınız. Terleyeceksiniz, mücadele edeceksiniz, seveceksiniz muhabbet besleyeceksiniz ki sebeplere sarılmış olasınız. Arkasından da kader, nasıl tecelli edeceğini hiç bilemeyiz. Sonuç nasıl olursa olsun Allah’a tevekkül edeceğiz, teslim olacağız.

 

‘Aday adaylarımız bu partinin zenginliğidir’

 

Burada bizden önce aday adaylığını açıklayan, müracaat eden kardeşlerim hepsi birbirinden kıymetli ve değerlidir. Selim Bey kardeşim Belediye Başkanımız, Üzeyir Yıldırım kardeşimiz, Atıf Bilir hocamız, İbrahim Yılmam kardeşimiz, Münür Şahin kardeşimiz bu partinin zenginlikleridir.

 

‘Biz insanlığa geleceği vaat eden bir partiyiz’

 

Bu seçimler sadece Bilecik’te bir belediye başkanını seçmek için değil, dünya için çok önemli bir seçim, bölgemiz için çok önemli bir seçim, insanlık için çok önemli bir seçim, Türkiye için çok önemli bir seçim, ilimiz için çok önemli bir seçim. Hangi kardeşimiz çıkarsa çıksın canla başla çalışmaya hepimiz hazır olmalıyız. Hangi kardeşimiz olursa olsun adaymışçasına o arkadaşımıza, o kardeşimize il başkanımızın, il teşkilatımızın emrine girip kapı kapı çalışmak zorundayız. Çünkü biz insanlığa geleceği vaat eden bir partiyiz. Şunu da unutmayın, bu seçim bu ülkede sizler, bizler, hepimiz bu ülkenin evlatları şunun için yapılıyor, şu soruyu soracaklar? ‘Siz bu toprakların sahibi misiniz yoksa kiracı mısınız? Ev sahibi misiniz kiracı mısınız?’. AK Parti’ye çalışırsak AK Parti’yi en başarılı parti, zaten Türkiye’nin en büyük partisi, Türkiye’nin partisi olan partimizi % 50’nin çok üzerine çıkarmak istiyorsak ‘Ben bu ülkenin, bu toprakların sahibiyim.’ diyen her kardeşimizin mücadele etmesi, ter dökmesi lazım.

 

‘Millet kendisi efendidir’

 

Bize her zaman şunu söylediler. ‘Siz bu topraklarda hizmetkarsınız, efendi olan biziz.’ dediler. ‘Hayır’ diyoruz bu milletin kendisi efendidir. Herkes durduğu yeri bilecek. Bu insanların kıymetini bilecek, bu ülkenin değerlerini bilecek ve onlara tabi olacak. Aynı zamanda iyiyle kötü arasında, güzelle çirkin arasında, adalet ve zulüm arasında bir tercih yapacak. İnşallah biz bu adaylık formumuzu teslim ettik. Buradan çıktığımız andan itibaren teşkilatımızın emrindeyiz. Biz bir kardeşler topluluğuyuz. Biz birbirimizin eksiğini tamamlayan insanlar olmalıyız.” dedi.

 

“Her geçen gün kendimizi daha iyi ifade ediyoruz”

 

İl Başkanı Ramazan Kurtulmuş da, “Biz her zaman rutin hale gelen şu sözümüzü söyleyerek başlıyoruz, biliyorsunuz AK Parti’yi millet kurdu. Kurulduğu günden bu zamana kadar milletin desteğiyle her geçen gün büyüdü ve bundan sonra büyümeye inşallah devam edecek. AK parti 8 milyon 700 üyesiyle bugün gerek bölgesinde, gerek dünyada en büyük sivil toplum örgütlerinden biri konumuna gelmiştir. Ancak ülke sınırlarını aştık, dünya partisi olduk. Bundan sonra da bu inançla, bu birlik ve beraberlik duygusu içerisinde yürüdüğümüz sürece, milletimizle beraber siyaset yaptığımız sürece her geçen gün büyümeye devam edeceğiz. Yola çıktığımız günlerde belki bazı şeyleri anlatamadık ama bugün geldiğimiz noktada her geçen gün kendimizi daha iyi ifade ettiğimizi düşünüyorum ki bize inananların sayısı her geçen gün arttı ve artmaya devam ediyor. Milletin partisi millete layık olduğu hizmetleri verdiği sürece milletin değerlerini kendi bünyesinde topluyor ve toplamaya da devam edecek inşallah.

 

‘Milletin değerleriyle siyaset yapmaya devam ediyoruz’

 

Biz ne dedik işin başından beri hiçbir zaman için hesabi duygularla siyaset yapmadık, hep samimi olduk. Koltuk, makam, mevki, çıkar, herhangi bir şan-şöhret peşinde koşmadık. Bu kadrolarla yola çıktık, bu kadrolar çıkmış olduğu bu yolda aynı samimi duygular içerisinde siyaset anlayışını devam ettiriyor. Devam ettirdiği sürece de hiçbir hesap peşinde koşmadan sadece millete hizmetkar olma anlayışıyla siyaset yapan ve sadece hesap millete hizmet etmek, hizmetkar olmak ve Allah’ın rızasına mazhar olmak düşüncesiyle çıkıldı. Aynı düşünceyle bu çizgiden ayrılmadığımız sürece inşallah büyüyerek yine yolumuza daha güçlü bir şekilde devam edeceğiz. Partimize aday adayı olarak müracaat eden, her geçen gün üyelik kaydını yaptıranlar bizim için bir zenginlik, bir güç. İlk seçimlerden bugüne kadar oy oranı olarak kat ettiğimiz mesafeye bakarsanız yüzde 20’lerden 50’lere geldik. İnşallah bu gidişle çizgimizi bozmadığımız sürece, ilkelerimizden taviz vermediğimiz sürece yüzde 60’lar seviyesine de inşallah çıkacağız. Geçmişten bazı örneklerini o yıllarda siyaset yapanlar iyi hatırlarlar. İlkelerinden taviz verenler, çizgilerini bozanlar, milletten kopanlar, millete karşı milleti hiçe sayıp da toplum mühendisliği yapanlar, dayatmacı siyaset anlayışıyla siyaset yapmaya kalkanlar tarih sahnesinden silinip gitti. Biz milletin değerleriyle siyaset yapacağız dedik. Bu yolda devam ediyoruz. Partimizin kapısı her zaman için burada siyaset yapma düşüncesine sahip olan herkese açık. Orhan Bey de yıllarca siyasette aktif olarak görev almış, değişik partilerde aday adaylığı ve başkanlık yapmış. Bugün de partimize kendisi müracaat etti. Kendisi zaten üyemiz, aday adayı olarak müracaat etti. Bizim için artı değerdir. Artı değer olarak kendisi ve diğer arkadaşların hepsi birlikte bir değerdir. Bize katkı sağlayacağına inancım sonsuz.

 

‘Bölünme, ayrıştırma bize yakışmaz’

 

Önemli olan biz bu süreç içerisinde geçmiş seçimlerde yaşadığımız gibi biz başta teşkilat başkanı olarak teşkilat mensubu arkadaşlarımla birlikte hiçbir şekilde ayrıştırmaya, ayrımcılığa, bir adayın peşine düşme gibi herhangi bir şeye düşmeden her adaya eşit mesafede yaklaşarak süreci üstümüze düştüğü şekilde geçirmek. Aday adayı müracaatı yapan arkadaşlarımızda sonuç ne olursa olsun yola çıktıkları parti AK Parti saflarında seçim sonuna kadar küsmeden, darılmadan, kırılmadan bu süreci geçirme mecburiyetindeyiz diye düşünüyorum. Bu bir samimiyet göstergesidir, bu bağlılığın göstergesidir. Bu makama mı, şana, şöhrete mi yoksa hizmetkar olmaya mı talip olduğunun göstergesidir. Bu sürecin ben böyle geçeceğine inanıyorum. Bölünme ayrıştırma, sürtüşme, parçalanmak bize yakışmaz. Hiçbir zaman içinde olmadı zaten. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız bu millete layık olduğu hizmeti bu zamana kadar olduğu gibi güçlü bir şekilde bundan sonra da Allah’ın izniyle inşallah vereceğiz.

Şu anlayışı da partimizde bu zamana kadar yaşattık ve yaşatmaya devam edeceğiz. Gerek aday belirleme noktasında gerek karar verme noktasında, gerek hizmet anlayışında her zaman için olmazsa olmazımız istişareye dayalı yönetim anlayışı. Bu zamana kadar böyle oldu, Allah’ın izniyle bundan sonra da böyle olacak. Bir de olmazsa olmazımız, benlik duygusu içinde siyaset yapmadık. Ben demedik, riyakarlık yapmadık. Riyakarlarla siyaset yapmadık, ikiyüzlülük yapmadık. ‘Ben’ değil, ‘O benden daha iyi yapar. Öteki benden daha iyidir. Arkadaşım benden daha fazlasına layıktır’ deme anlayışıyla siyaset yapmaya çalıştık. Bundan sonraki süreçte de inşallah öyle olacak diye düşünüyorum. ‘Ben’lik duyguları şeytana mahsustur. Biz de yeri yoktur. ‘Biz hep beraber Türkiye’yiz.’ dedik. Milletle birlikte bu anlayışı da bundan sonra hak ettiği yere taşıma noktasında her gelen arkadaşımla beraber üyesinden, başkanına, başkan adayına kadar, teşkilat mensubuna kadar bu anlayışla devam ettireceğiz inşallah.

 

‘Birlik ve beraberliğimiz güçlenecek’

 

Önümüzdeki sürecin birlik ve beraberliğimizi güçlendirerek geçeceğine inancımız sonsuz. Arkadaşlarımızın hepsi partimiz için bir katkıdır, bir değerdir. Hepsi farklı bir değerdir. Bu birlik ve beraberlik içinde inşallah önümüzdeki seçimlerde il başta olmak üzere tüm ilçelerin hepsine talip olduğumuzu söylemiştik ve 11’de 11 yapma hedefimiz devam ediyor. Yeter ki biz milletimize layık olan başkan adaylarıyla kadroyu milletimizin önüne koyabilelim. Neticede milletimize güvenimiz sonsuz. Bu zaman kadar hizmet eden belediye başkanı arkadaşlarıma bir kez daha teşekkür ediyorum. Onların karnesi ve partimizin karnesi milletimizin önüne konacak. Neticede nihai kararı millet verecek. Saygı duymak da bize düşer.” diye konuştu. ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam
Mobil Sürüme Geç