SİZ EVDE KALIN YEMEKLER HAYRİ BAŞKAN’DAN

SİZ EVDE KALIN YEMEKLER HAYRİ BAŞKAN’DAN

İlk olarak Çin’de görülen ve ardından bütün dünyaya yayılan ve pandemi ilan edilen ülkemizde de görülen Korona Virüs (Covıd-19) ile ilgili olarak alınan tedbirler doğrultusunda 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan kişilere sokağa çıkma yasağı getirilmişti. Bu sebepten dolayı Gölpazarı Belediyesi sokağa çıkamayan 65 yaş ve üstü vatandaşlara yemek dağıtımına başladı.

yemek dağıtım

İlçemizde 65 yaş üstü yalnız yaşayan, ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan değerli büyüklerimize öğle ve akşam öğünlerini kapsayan sıcak yemeklerini bugün itibariyle dağıtmaya başladık.Ayrıca Belediyemiz ile iletişime geçen dışarı çıkması Corona Virüs sebebi ile sağlığı açısından risk arz eden yaşlı ve hasta vatandaşlarımızın siparişlerini teslim ettik.Ülkece geçirdiğimiz bu zor süreçte, İlçemizi bizimle beraber rahatlatmaya çalışan, iş birliği içerisinde olduğumuz değerli kurumlara; İlçe Kaymakamlığı'na, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne, İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Amirliği'ne teşekkür ederiz. #evdekal #evdesağlıkvar

Gölpazarı Belediyesi paylaştı: 23 Mart 2020 Pazartesi

Gölpazarı Belediyesi, Korona Virüs (Covıd-19) sebebiyle ilçede ve ilçeye bağlı köylerde sokağa çıkamayan 65 yaş üstü vatandaşlara hizmet kapsamında yemek dağıtımına başlarken, Belediye Başkanı Hayri Suer vatandaşlara “Evde Kalın” çağrısı yaptı.

Gölpazarı Belediye Başkanı Hayri Suer’in uzun süredir üzerinde çalıştığı projelerden birisi olan ve yapımı sona eren aşevinin faliyete girmesi ile, 65 yaş üstü vatandaşlara hizmet verilmeye başlandı.

Korona Virüs tehlikesinin ardından yapımı hızlandırılan ve hizmete sokulan aşevi, hijyen koşullarının üst seviyede olması ve kontrollü bir şekilde hazırlanan yemekleri 65 yaş üstü vatandaşlara Belediye personeli tarafından dağıtılmaya başlandı.

“Tüm temel ihtiyaçlarını Gölpazarı Belediyesi olarak karşılamaya başladık”

Gölpazarı’nda ikamet eden özellikle yaşlı kesime hitap ederek evde kalmalarını isteyen Başkan Suer, “İlçemizde ikamet eden özellikle de yalnız yaşayan yaşlılarımızın zamanlarını evlerinde geçirmelerini onlardan rica ediyoruz. Temizlik malzemesi başta olmak üzere tüm temel ihtiyaçlarını Gölpazarı Belediyesi olarak karşılamaya başladık. Bugün itibariyle önceden tespit etmiş olduğumuz ihtiyaç sahiplerine artık sıcak yemeklerini de ulaştırıyoruz. İnşallah bundan sonra da bu hizmetimizi kesintisiz olarak devam ettireceğiz. Yaşlılarımız, kıymetli büyüklerimiz bize Cenabı Allah’ın birer emaneti. Biz onların duaları ile ayakta duruyoruz ve hayır dualarına ihtiyacımız var. Yaşlılarımızın bu süreçte evde kalmalarını, zamanlarını evlerinde geçirmelerini özellikle rica ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam