“SİZ HANGİ BARIŞTAN BAHSEDİYORSUNUZ?”

“SİZ HANGİ BARIŞTAN BAHSEDİYORSUNUZ?”

 

Cumhuriyet Halk Partisi Bilecik İl Örgütü olarak her türlü terörün karşısında olduğunu dile getiren Karaahmet şunları kaydetti:

“11 Mayıs Cumartesi günü Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde öğlen saatlerinde Reyhanlı Belediye binası önünde ve PTT binasının bulunduğu Cumhuriyet Caddesi’nde 15’er dakikalık arayla iki ayrı patlamayaşandı. Şu ana kadar basına yansıyan 46 vatandaşımızın hayatını kaybettiği ve yine çok sayıda vatandaşımızın da ağır yaralı olduğudur.

 

AKP HÜKÜMETİNİN YANLIŞ POLİTİKALARININ BEDELİNİ AĞIR ÖDÜYORUZ

 

Gelinen noktada yaşanan bu saldırı toplumumuzu derinden sarmış ve hepimizin yüreğini dağlamıştır. Dış güçlerin boyunduruğu altına girmiş olan AKP hükümetinin, yine bu küresel güçlerin talimatıyla yürüttüğü Suriye politikasının bedelini ülke olarak çok ahır ve acı bir şekilde ödüyoruz.

 

TEK SORUMLU: YANLIŞ SURİYE POLİTİKASI İZLEYEN AKP HÜKÜMETİDİR.

 

Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu kıyımın yaşanmasından aylar öncesinde Hatay’da yapılan incelemeler neticesinde sınırların yok edildiği, bölgede yaşayan vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin kalmadığı, silahlı grupların geçiş güzergahı haline getirdiği bir sınır manzarasıyla karşı karşıyaydık. Bugün yaşanan bu facianın tek sorumlusu; yanlış Suriye politikası izleyen ve barış süreci adını verdikleri Türkiye’yi yok etme projesinin mimarı olan AKP iktidarıdır. 

 

SİZ HANGİ BARIŞTAN BAHSEDİYORSUNUZ

 

Acımız derin, 46 vatandaşımız hayatını kaybetti, belki de daha fazla. Birçok vatandaşımız ağır yaralı vaziyette. Ölü sayısı her an artmakta. Hastaneler dolup taşmaktadır. Başbakan hala barış süreci diye mesajlar vermektedir.

 

REYHANLIDAKİ OLAY BARDAĞI TAŞIRAN SON DAMLADIR

 

43 vatandaşımızın hayatını kaybettiği, çok sayıda vatandaşımızın ağır yaralı olduğu, kıymetlimiz olan Hatay’ımızın güzel insanlarının can ve mal güvenliği tehdit altına alınmışken, yüreğimiz dağlanıp bağrımız yanarken siz hangi barış sürecinden bahsediyorsunuz? Hangi hassasiyetten, hangi sabırdan bahsediyorsunuz?

Terör masum insanların geleceklerini çalmakta ve halkımızın yaşamını tehlikeye atmaktadır.

Çalışma ve düşünce özgürlüklerimizi engellemektedir. Ülkemizde ve dünyamızda yaşanmış teröre hayır diyoruz. Ve herkes şunu çok iyi bilmelidir ki: “MİSAK-I MİLLİ SINIRLARI İÇİNDE TÜRKİYE CUMHURİYETİ BİR BÜTÜNDÜR PARÇALANAMAZ” Bizler, Cumhuriyet Halk Partisi olarak geçmişten almış olduğumuz aydınlanmacı, çağdaş, demokrat ve devrimci duruşumuzla her türlü teröre karşı çıktık ve çıkmaya da devam edeceğiz.

Atamızdanaldığımız “yurtta sulh cihanda sulh” ilkesiyle herkesi sağduyulu ve duyarlı olmaya davet ediyoruz. Mücadelemizi karanlık ellere teslim edemeyiz.

Yapılan bu insanlık dışı hain saldırıyı şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. Reyhanlı’da hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet, ailelerine, yakınlarına, hemşerilerine ve bütün Türkiye’ye başsağlığı ile sabır, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum.”

İl Başkanı Karaahmet konu ile ilgili yaptığı açıklamanın ardından Hıdırellez şenlikleri ile ilgili de açıklamalarda bulundu. Karaahmet, “Hıdırellez doğanın ve baharın uyanmasının bayramıdır. Birliğin beraberliğin dayanışmanın temsilidir. Reyhanlı’da yaşanan olaylar ve acı kayıplar nedeniyle 12 Mayıs Pazar günü yapılacak hıdırellez şenliklerine katılmama kararı aldık. Eğlenceli, şarkılı, türkülü programlara katılmayacağız, köylerimizi ziyaret edeceğiz, mevlüt programlarına katılacağız, dualarımızı edeceğiz, çay sohbetlerini yapacağız. Ancak eğlenceli şenlikli hıdırellez programı olan köylerimize gidip cemiyetlerinin hayırlı olmasını dileyip döneceğiz.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam