SOĞUKSU MAHALLESİ VE AŞAĞIKÖY’DE İFTAR COŞKUSU

SOĞUKSU MAHALLESİ VE AŞAĞIKÖY’DE İFTAR COŞKUSU

Bilecik Belediyesi tarafından Soğuksu Mahallesi ve Aşağıköy’de gerçekleştirilen iftar ile binlerce vatandaşımız aynı sofrada iftar açtı.

Bilecik Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü organizasyonunda bütün mahallelerde büyük bir coşkuyla gerçekleştirilen ve mahalleli arasındaki birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının pekişmesini sağlayan mahalle iftarı büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.

Soğuksu Ali Ateş İlkokulu bahçesinde gerçekleştirilen iftar programına katılan Belediye Başkanı Selim Yağcı ve eşi Fatma Yağcı, mahalle sakinleri ile birlikte iftar açtı.

Bütün mahallelerde yoğun bir katılım ile gerçekleştirilen ve mahalleli arasında komşuluk ilişkilerinin gelişmesini sağlayan iftar programları kapsamında Ramazan ayının yardımlaşma ve dayanışma duygusu pekişmiş oldu.

BELEDİYE BAŞKANI SELİM YAĞCI:

”ARAMIZDAKİ KARDEŞLİK VE SEVGİ BAĞLARI İNŞALLAH ÜLKEMİZ ÜZERİNDEKİ KARA LEKELERİ GİDERİR”

Belediye Başkanı Selim Yağcı, iftar programında yaptığı konuşmada, Bilecik Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ve komşular arasındaki güzel duyguların gelişmesine vesile olan Ramazan iftarlarının birilk ve beraberliğe de vesile olduğunu kaydetti.

SOGUK5

”Öncelikle rahmet ve bereket ayı hepimiz hakkında hayırlı ve mübarek olsun. Teşrifleriniz için teşekkür ediyor, selam ve muhabbetlerimi bildiriyorum. Sağlık ve sıhhat içinde böyle güzel bir aya bizleri kavuşturduğu için Cenabı Hakka şükrediyoruz. Yine böyle güzel ortamlarda bir araya gelmeye, böyle güzel bir memlekette yaşama şerefini lutfettiği için Cenabı Allah’a ne kadar şükretsek azdır. Bizlerin, en büyük gücü aramızdaki sevgimiz ve hoşgörümüzdür, birliğimiz ve kardeşliğimiz. Cenabı Hak, bu birlik ve beraberiliğimizi bozdurmasın. Bozmak isteyenlere fırsat vermesin. Gerçekten memleketimiz zor günler yaşıyor. Bu zor günleri ancak kardeşlik bağlarını güçlendirerek, içimizdeki sevgi ateşini güçlendirerek aşabiliriz. İşte bu akşam bizler bu güzel ortamda buluşurken, vatan savunmasında canlarını yitiren aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz, yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyoruz. Yine gerçekten ülkemiz ve dünyanın dört bir tarafında bulunan mazlum ve mağdur kardeşlerimize de Cenabı Hak tez zamanda sağlık ve mutluluk içinde güzel günler nasip etsin, o beldelere de barış ve huzur getirsin.

SOGUK6

”BU YIL BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİREREK, İFTAR SOFRAMIZI DAHA DA BÜYÜTÜYORUZ”

Konuşmasına; ”Bu yıl bir ilki gerçekleştirerek, iftar soframızı daha da büyütüyoruz” şeklinde devam eden Belediye Başkanı Selim Yağcı, ”Bu akşam bir ilki başardık ve mahallelerimizle birlikte Aşağıköy’ümüzde de bu güzel sofrayı açtık. İnşaallah Bilecik’imizin güzelliklerinden bu köylerimizin de daha fazla yararlanmaları için çalışıyoruz. Sizlerle birlikte daha fazla olacağız. Ben tekrar teşrifleriniz için teşekkür ediyorum. Cenabı Hak, daha nice zamanlarda böyle güzel ortamlarda bir araya gelmemizi nasip etsin” dedi.

Soğuksu Mahallesi ve Aşağıköy’de vatandaşlarımızın yoğun sevgi ve ilgisiyle karşılanan Belediye Başkanı Selim Yağcı, Bilecik Belediyesi tarafından çocuklar için ”Bilecik’te Çocukça Ramazan” konseptinde hazırlanan etkinliklere, çocuklarla birlikte eşlik etti.

SOGUK3 SOGUK2

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam