• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
SÖĞÜT BELEDİYESİ’NDEN TOKİ AÇIKLAMASI

SÖĞÜT BELEDİYESİ’NDEN TOKİ AÇIKLAMASI

Söğüt Belediyesi tarafından belediyeye karalayıcı iftiralarda bulunarak yayın yapan hesaplara ilişkin bir açıklama yapıldı.
Söğüt Belediyesi’nden yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:
“Çeşitli sosyal medya hesaplarında ve halkımız arasında dile getirilen, ilçemizde yapımı devam eden TOKİ yapıları ile ilgili olarak 28 Ağustos’ta geçici teslimat için TOKİ Daire Başkanlığı’na dilekçe verildiği ve buna istinaden Söğüt Belediyemizden geçici oturma izni istenilip ret kararı çıkarıldığı ve de yaklaşık 45 gündür ana su boru hattının bağlanmadığı, vatandaşlarımızın mağdur edildiği gibi mesnetsiz haberler çıkartılmaktadır.
Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; TOKİ yapılarının inşaatı başladığı esnada gerekli su ihtiyacı için şebeke bağlantısı yapıldığı ve hali hazırda mevcut dairelerde su bulunduğu belirtilmiştir.
Belediyemiz İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada ise; söz konusu TOKİ yapılarının Yapı Kullanma İzin Belgesi için başvuru bulunmadığı ve Yapı Kullanma İzin Belgesi Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği’nde ; “Yapının ruhsat eki projelerine uygun olarak tamamlandığını gösteren, yapının kullanımına izin veren, onaylı belge” olarak tanımlanmakta olduğu ve geçici yapı Kullanma İzin belgesi diye bir tanım bulunmadığı belirtilmiştir.
TOKİ yapılarından çekiliş ile daire sahibi olan vatandaşlarımız bu konu ile Belediye Başkanımıza toplu olarak müracaat etmiş ve yardımlarını talep etmiştir.
Başkanımız; Belediyemizi karalayıcı iftiralarda bulunan, kendisini gizleyerek bu tarz yayın yapan hesaplara itibar gösterilmemesini söyleyerek, bu kışkırtıcı paylaşımı yapan kimliği belirsiz sosyal medya hesabı ile ilgili; Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunulacağını ve halkımızın mağdur olmaması için gerekli görüşmeleri yapacağını belirterek, vatandaşlarımıza bilgi vermiştir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam