SÖĞÜT MESLEK YÜKSEKOKULU’NDAN GÖRKEMLİ MEZUNİYET TÖRENİ

SÖĞÜT MESLEK YÜKSEKOKULU’NDAN GÖRKEMLİ MEZUNİYET TÖRENİ

30 Mayıs 2015 Cumartesi günü Söğüt Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen ve 350 öğrencinin mezun olduğu Söğüt Meslek Yüksekokulu mezuniyet töreni Bilecik Milletvekilleri Fahrettin Poyraz ve Bahattin Şeker, Bilecik Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Yaşar, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan, Söğüt Kaymakamı Mithat Gözen, Söğüt
Belediye Başkanı Halil Aydoğdu, Bilecik İl Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Harun Tuncer ve Prof. Dr. Abdülhalik Bakır, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdülkadir İlgen, Bilecik Spor Başkanı İsmail Cinoğlu, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Senato Üyeleri ve akademisyenleri ve siyasi parti temsilcilerinden oluşan geniş protokol erkânı ve çok sayıda veli katılımıyla oldukça görkemli geçti.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için yapılan saygı duruşu ve akabinde okunan İstiklal Marşı ile başlayan törende ilk konuşmayı mezun öğrenciler adına yüksekokul birincisi Cihat Turgut yaptı. Turgut’un ardından kürsüye konuşması öğrenciler tarafından alkış ve tezahüratla kesilen Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Taner Bilgin geldi ve öğrencilere “Sevgili arkadaşlar, herkesin bir hedefi olmalı. Hayatınızın sonunda nerede olacağınızı bilmek istiyorsanız, nereye gittiğinizi bilmek zorundasınız. Bu nedenle kendinize doğru hedefler belirleyiniz. Hedefe ulaşmada size yolunuzu, aldığınız eğitim, iradeniz, azim ve kararlılığınız gösterecektir. Yolunuz bahtınız açık olsun.” diyerek iyi dileklerde bulundu.

Öğrenci ve velilerin alkış ve tezahüratları eşliğinde kürsüye çağrılan Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan yaptığı konuşmada "Dünyada pek çok yere bahşetmediği nimetler bahşetmiş Ertuğrul Gazi ocağı, burada. Bu ocağı bir turizm gelir vesilesi olarak değil bu ocağı insanlığın ihtiyaç duyacağı değerleri, kişiden bir ocak olarak görüp ve çocuklar vasıtasıyla, mesajı bütün insanlığa ulaştırmalıyız" dedi.

Rektör Bey’in ardından konuşmalarını yapmak üzere kürsüye Bilecik Milletvekilleri Bahattin Şeker ve Fahrettin Poyraz davet edildi ve yaptıkları konuşmalarda öğrencileri tebrik ederek yollarının açık olması temennisinde bulundular.

Yapılan konuşmalardan sonra Yüksekokulda dereceye giren öğrencilere ödülleri Rektör Prof. Dr. Azmi Özcan ve Milletvekilleri Bahattin Şeker ve Fahrettin Poyraz tarafından verildi.

Söğüt Meslek Yüksekokulu’na yaptıkları hizmetlerden dolayı Söğüt Belediye Başkanı Halil Aydoğdu’ya Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan tarafından hediye takdim edildi.

Adeta bir şenlik havasında geçen tören öğrencilerin kep atması ve peşinden ikram edilen geleneksel Yörük pilavı ile sona erdi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam