Söğüt’te Mevsimlik Tarım İşçilerine 350 Kişilik Konaklama Alanı Oluşturulacak

Söğüt’te Mevsimlik Tarım İşçilerine 350 Kişilik Konaklama Alanı Oluşturulacak

Bilecik İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nce hazırlanan “Mevsimlik Gezici Tarım İşçilerinin COVID 19 Salgınına Karşı Yaşam Koşullarının İyileştirilmesi Projesi” kapsamında Söğüt’te  toplamda 350 kişilik konaklama alanı oluşturulacak.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA)’nın Covid19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Mali Destek Programı kapsamında İl Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan “Mevsimlik Gezici Tarım İşçilerinin COVID 19 Salgınına Karşı Yaşam Koşullarının İyileştirilmesi Projesi” destek almaya hak kazandı.

Bilecik İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nce hazırlanan bu projeyle; Koronavirüs salgınının ilimiz mevsimlik tarım işçilerine yayılmasını önlemek ve salgının bu insanların hayatlarını tehdit etmesini engellemek amaçlanıyor. Proje ile birlikte Bilecik’e gelen mevsimlik tarım işçilerinin, Covid 19 salgını nedeniyle zorlaşan yaşam koşullarının tüm yönleriyle iyileştirilmesi hedefleniyor.

Bilecik İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülecek proje kapsamında işçilerin daha sağlıklı bir ortamda kalmaları amacıyla,  mevsimlik tarım işçilerinin yoğun olarak çalıştığı Söğüt İlçesinde; Hamitabat köyünde 150 kişilik ve Çaltı köyü Şen mahallesinde 200 kişilik,  toplamda 350 kişilik konaklama alanı oluşturulacak. Bu sayede mevsimlik tarım işçilerinin virüsün etkilerinden korunacakları aileleriyle birlikte kalabilecekleri yeterli büyüklük ve sayıda, iklim koşullarına dayanıklı, havalandırmaya müsait daha sağlıklı ve temiz koşullarda barınmaları sağlanacak.

Mevsimlik tarım işçilerinin koronavirüsle mücadelesine bütüncül bir çözüm getirilmesi amacıyla Bilecik İl Özel İdaresi ve Bilecik Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü projede ortak olarak yer alacak.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam