ŞÖHRETLER SAHAYA İNDİ

ŞÖHRETLER SAHAYA İNDİ

Düzenlenen karşılaşmada İsmail Kamalı, Osmanç Nuri Genç, Ahmet Gökkaya, İsmail Cinoğlu, Hayrettin Kaya, Şerafettin Yılmaztürk, Haluk Güven, Kemal Demirkapı, Ahmet Subaşı, Dilaver Tetik, Hasan Kol, Cengiz Kara, Kenan Bozan, Adem Sözkesen, Hayati Kavuştu, Arslan Kaya, Mithat Şişli gibi Bilecik’in eski futbolcularının yanı sıra Bilecik’li esnaflar, kamu kurumlarında çalışanlar, iş adamları, bürokratlar, özel sektör temsilcileri ve Bilecik tarafından tanınan bir çok isimden oluşan iki takım karşı karşıya geldi.

 

 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeni ile bu yıl 3’üncüsü düzenlenen “Şöhretler Karması” futbol müsabakası maçı saat 17.00’da Edebali Stadında Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı’nın başlama vuruşu ile başladı.

Bilecik Futbol İl Temsilcisi Engin Toku’nun Kırmızı Takımı, Ethem Dağlı, Hüsnü Bayrakçı, Haluk Güven, Haşim Balcı, Ahmet Subaşı, Dilaver Tetik,  Kemal Demirkapı, Adem Sözkesen, Hayrettin Kaya, Remzi Demir, Şevki Kelemcioğlu, Hayati Kavuştu, Özcan Etker, Metin Uslu, Arslan Kaya, Ahmet Gökkaya, Hulusi Önen, Mehmet İleri, Hasan Kol ve  Yalçın Sarı’dan oluştu.

 ASKF Başkanı Nusret Tosun Mavi Takımı ise, Recep Çabuk, Şerafettin Yılmaztürk, İsmail Cinoğlu, Zafer Atasev, İsmail Kamalı, Halil İbrahim Aktepe, Adem Sözkesen, Yaşar Uzunköprü, Kenan Bozan, Osman Nuri Genç, Vahdettin Tetik, Oğuz Pırıldar, Veysel Türkan, Yunus Yaşar, Hayati Turan, Halil Taşdelen ve Mithat Şişli'den oluştu. 

Maçın ilk yarısı 2-2 biterken Mavi takımdan Osman Nuri Genç ve Ağır Ceza Reisi Halil İbrahim Aktepe penaltı kaçırdılar. Engin Toku’nun takımı kırmızı takım maçı Arslan Kaya, Metin Uslu, Ahmet Gökkaya, Dilaver Tetik ve Hasan Kol attığı goller ile 5-4 kazandı. Nusret Tosun’un Mavi takımın gollerini ise İsmail Cinoğlu, İsmail Kamalı, Osman Nuri Genç (2) attı. Maçın yıldızı 2 güzel gole imza atan ve bir penaltı kaçıran Osman Nuri Genç (Laz Osman) oldu. Laz Osman'ın 2 gol atmasını değerlendirmesini istediğimiz karşılaşmada stoper oynayan Hüsnü Bayrakçı, "Ben sahada olduğum süre içinde Laz Osman benden bir tane top alamadı. 2 golü de ben kulübedeyken attı, ben sahada olsaydım attırmazdım.19 Mayıs'ta ki karşılaşmada göreceksiniz Laz'a bir tane pozisyon vermeyeceğim" diyerek organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür etti. 

Bilecikspor'da çok uzun yıllar futbol oynamış eski kaptanlardan 61 yaşında olan "mavili" lakabıyla tanınan Hayrettin Kaya ile 60 yaşında olan "Şero" lakaplı Şerafettin Yılmaztürk'ün performansları görülmeye değerdi.

Maçı izleyenler arasında Muhtarlar Derneği Başkanı İlhami Çınar, Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Sami Erçin, Bilecikspor eski kalecilerinden Metin Burulday, Bilecikspor eski kaptanlarından Ruşen Gül, Hüseyin Yenice, Vedat Özbey, Hüseyin Şensoy, Bilecik Belediye Basketbolspor Koçu Yeşer Karabulut gibi isimler yer aldı. 

Maçın sonunda kazanan takıma kupasını veren Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı sporculara sertifikalarını dağıttı. Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı Kent Ormanında müsabakaya katılanlara yemek düzenledi.

CANER ALKAN – ERHAN TOKA 

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam