SON NOKTAYI BAŞKAN GÜRSES KOYDU

SON NOKTAYI BAŞKAN GÜRSES KOYDU

 

MHP Başkanlık Divanı’nın Bilecik’in de aralarında bulunduğu partinin teşkilatlarını yeni teşkilat kuruluncaya kadar kapatmasının ardından  MHP Bilecik İl Başkanı Ahmet Gürses, parti binasında basın açıklaması yaptı.

mhp
Genel Merkezin almış olduğu karar ile, İl ve Merkez İlçe teşkilatlarının görevden alınmış olup, yerine yeni atamalar yapıldığını belirten Gürses: “Bu esnada içerisinde bulunduğumuz siyasi konjonktür şöyledir; Ülkemizi on üç yıldır siyasi partiden çok, çıkarlar birliği olan bir gurup yönetmektedir. AKP yandaşlarıyla beraber kazanan, birlikte hükmeden, havuz oluşturan, ihale kapatan ve birlikte zenginleşenlerin birliğidir. AKP, çıkarları örtüşenlerin “kazan-kazan” stratejisi bağlamında el ele verdiği bir saadet zinciri gibi görünmektedir. Şahsi çıkarlarını din ve siyaset edinmiş olan bu yeni iktidar elitleri, çıkarlarına karşı çıkanları derhal dinsiz, terörist ve küfür içinde olmakla itham etmektedir. AKP’nin tek başına iktidar olduğu bu dönem, Cumhuriyet tarihinin eşi görülmemiş yolsuzluk ve rüşvet yöntemleri icat edildi. Adalet ve Hukuk tepetaklak oldu. Yolsuzlukları açığa çıkaranlar yargılandı, yolsuzluk yapanları tutuklayanlar tutuklandı, ayakkabı kutularında ele geçirilen paralara bir de faiz ilâve edilerek yolsuzluk ithamı altındakilere geri verildi. Üstelik, imar rantları, ihale fesatları, sıfırlama işlemleri ve rüşvet iddiaları, doğrudan iktidarın bakanları ile alâkalıydı. Bunların yanında, bir de iktidardakiler ile birlikte sürekli olarak kazanan çeyrek avdın ve yarı eşraftan oluşan bir sınıf türedi. Bunlar da şahsi çıkarlarını ilke edinmiş gazeteci, akademisyen, sanayici, medya kuruluşları, sendikalar, iktidar ilahiyatçıları ve sivil toplum kuruluşu görünümlü yandaşlardı. Kaderlerini sadece iktidara bağlamış, iktidarı besleyen ve iktidardan beslenen bu guruplar, ülkenin tek sahibiymiş gibi davranıyorlardı. Diğer taraftan ülkemiz teröristler tarafından yangın yerine çevrilirken, iktidar terörün belinin kırıldığından bahsederek, siyasette suni gündem yaratıyor, kamuoyunu Yeni Anayasa ve Başkanlık tartışmaları ile meşgul ediyordu.

mhpGünlük ortalama 3-4 şehit haberi, toplumumuzda trafik kazası sınıfına indirgenip, alıştırılmaya çalışılıyor, bu durumu topluma anlatmaya çalışan biz ülkücülere ise, “Sevr Paranoyasıyla, Kandan Beslenmekle, ve Morg Bekçiliği suçlamasıyla” saldırılıyordu. Hu duru imla, ülkemiz insanını ortak hedeflerde bir araya getirme iradesine sahip tek siyasi kuruluş olan Milliyetçi Hareket Partisinin iktidarına ihtiyaç olduğu, ayan beyan ortaya çıkmaktadır. İl Başkanı olarak Ülkücülüğün asgari şartının, her hal ve durumda irade beyan edebilmek olduğuna, nefsi ile davranmamak gerektiğine, partimiz tabanı ve ülkücü hareket ile istişare edilmesi gereğine inanıyorum. Bu inançtan yola çıkarak; Milliyetçi Hareket Partisi Büyük Kongre Bilecik delegeleri olan bizler, şeref ve sadakatle, mensup olduğumuz Partimizin Tüzüğünde tanımlanmış meşru haklarımızı kullanarak, hukuki ve vicdani temelde irade beyanı ile kurultayımızın toplanması çağrısında bulunduk. Bu doğrultuda irade beyan eden ve etmeyen bütün ülküdaşlarımızın ve teşkilâtlarımızın kararlarına saygımız sonsuzdur. Milliyetçi Hareket Partimizde, her ahval ve şartta karan ülkücüler verecektir. Bugün görevi bırakırken, davama olan aşkımdan ve sevdamdan hiçbir şey eksilmemiştir. Yeni göreve gelen arkadaşlarında, ülküdaşlık hukukunu zedelemeyeceklerine ve ülkücüleri birbirine düşürmeyeceklerine olan inancım tamdır. Görevden alınsak ta hareketimiz ve davamızın emrindeyiz. Biz dün ülkücüydük, bugün de ülkücüyüz, yarın da ülkücü olarak davamıza elimizden geldiğince hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu görevler kimseye baki değildir. Bu güne kadar birlikte görev yaptığımız ülküdaşlarım adına, yeni göreve getirilen arkadaşlara Cenab-ı Haktan Muvaffakiyetler diliyorum.” dedi.

Genel merkez tarafından atanan Merkez İlçe Başkanı ise Ali Tetik’in ise görevlendirmeyi  parti merkezine verdiği dilekçe ile reddettiği bildirildi.

Konu ile alakalı olarak Başkan Gürses: “Partimiz kapatılmış ve kurucular kurulu olarak il başkanlığına sayın Mehmt Karuk’un merkez ilçe başkanlığına da Ali Tetik’in kurucu başkan olarak görevlendirildiğini öğrendik. Ali Tetik ülkü ocaklarında yetişmiş bir kardeşimiz. Kendisinin böyle bir atamadan haberi olmadığını bu dönemde kesinllikle böyle bir görevi kabul etmediğini bildirerek kurucular kurulundan istifa ettiğini dilekçe olarak bize gönderdi.” dedi.

Basın açıklaması sonunda partililer birbirlerine hediyelerini sundular.

mhp

 

Video az sonra…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam