SON VERİLERE GÖRE BİLECİK’TEKİ KORONAVİRÜS VAKA SAYISI 50

SON VERİLERE GÖRE BİLECİK’TEKİ KORONAVİRÜS VAKA SAYISI 50

Bilim Kurulu toplantılarının ardından Türkiye’de Korona virüs vakaları ile ilgili bilgilendirmeler yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilecik’teki Korona virüs vaka sayısının son verilere göre 50 olduğunu açıkladı.

Bakan Koca tarafından bilim kurulu toplantılarının ardından yapılan açıklamalarda genellikle büyükşehirlerdeki vaka sayılarının bilgisi paylaşılıyordu. Son yapılan basın toplantısında ise tüm Türkiye’nin bilgisi paylaşıldı.

BİLECİK MERKEZ’DE 31, BOZÜYÜK’TE 19 KORONA VİRÜS VAKASI VAR

Buna göre Bilecik’te en son 16 olan korona virüs vaka sayısı, son verilere göre Bilecik Merkez’de 31 Bozüyük’te 19 kişi olmak üzere toplamda 50’ye yükseldiği açıklandı. Türkiye genelinde ise toplam vaka sayısı 56 bin 956’ya yükseldiği bildirildi.

“Sosyal hareketliliği asgariye indirin”

Öte yandan virüsün aradığı fırsatı hareketli ortamlarda bulduğunu vurgulayan Koca, vatandaşlara şu uyarılarda bulundu:

“Sosyal hareketliliği asgariye indirin. ‘Bana bir şey olmaz’ düşüncesine kapılmayın. Toplum içinde tanısı konmamış hastalar olabileceğini, bunların bir kısmının hastalıklarının bir süre sonra farkına varacaklarını, bir kısmının ise hiç varmayacağını unutmayın. Bize ayrıcalık tanıyacak tek şey tedbirdir.”

Herkesin koronavirüs gerçeğiyle yüzleşmek zorunda olduğunu belirten Koca, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Türkiye’nin bütün illeri, ilçeleri, köyleri hepimiz bu mücadelenin kurallarına ne kadar hızlı, ne kadar net adapte olursak o kadar hızlı sonuç alırız.“

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam