SORUMLULARI LANETLİYORUZ!

SORUMLULARI LANETLİYORUZ!

 

Atatürkçü Düşünce Derneği  Bilecik Şubesi'nin son günlerdeki terörle ilgili basın açıklaması:
“Hakkâri'de 8 ŞEHİT daha verdik. Önceki günlerde şehir merkezlerinde yurttaşlarımıza yapılan saldırılar, karakol baskınları, Uludere olayı, İstihbarat paylaşımı tartışmaları, Oslo görüşmeleri, Habur'da kurulan çadırdan bozma mahkeme hala belleğimizde…
Mustafa Kemal Atatürk;  “hangi istiklâl vardır ki, yabancıların nasihatleriyle,yabancıların planlarıyla yükselebilsin?.. Tarih böyle bir hâdiseyi kaydetmemiştir!”demişti.
Yaşananlar göstermektedir ki, başından beri “İthal bölme planı” olduğunu belirttiğimiz etnik yapıya dayalı “açılım politikası” çerçevesinde, terör örgütüne verilen sözler ve tavizler, terörün tırmanmasından ve özerklik fikrinin yaygınlaşmasından başka bir işe yaramamıştır.
Ülkemizde şimdiye kadar hiç olmadığı kadar yoğun şekilde bölücü faaliyetlerin yaşandığı, gericiliğin ve bölücülüğün toplumumuzun her alanına nüfuz ettiği bu günlerde, şehitlerimizin saygın anılarını, ancak laik, demokratik, tam bağımsız bir ülke yaratarak yad edebileceğimizi biliyoruz.
Ve yine biliyoruz ki, Türk Ulusu  yüzlerce yıllık düşünce birikimi ve vicdanıyla, sorumluları tarihin çöplüğüne atacaktır.
Menfur saldırıda kaybettiğimiz ordumuzun mensuplarına Allah'tan rahmet, şehitlerimizin ailelerine, silah arkadaşlarına ve Ulusumuza başsağlığı; yaralı askerlerimize acil şifalar dileriz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam