Soruşturma başlatıldı kimsenin endişesi olmasın

Soruşturma başlatıldı kimsenin endişesi olmasın

Bilindiği üzere  67 yaşındaki Ehlinaz Yüksek, geçtiğimiz pazar günü  Sanayi rampası mevkiindekinde karşıdan karşıya geçmek isterken sivil polis aracının çarpması sonucu hayatını kaybetmişti. Kazanın ardından Yüksel'in ailesi tarafından kazayı yapan polis şoförünün serbest bırakıldığı iddiaları ortaya atıldı.

"Çarpan kişiye  soruşturma açıldı"

 İddialar üzerine açıklamalarda bulunan İl Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru," Ailenin acısını paylaşıyoruz. Hiç kimsenin endişesi olmasın."dedi. Emniyet kurumunun idari işlemleri en hızlı ve en keskin biçimde uygulandığı bir yer olduğunun altını çizen Özüdoğru, "Bizim disiplin yönetmeliklerimiz herhangi bir memuriyet kurallarından daha ağır bir şekilde işler. Herhangi kaza yapan bir sürücüye nasıl bir işlem uygulanıyorsa bu kişi de o şekilde yargılanacak. Çarpan kişiye şu anda bir soruşturma açıldı. "ifadelerinde bulundu.

"Gizli saklı bir iş yapmamızın imkanı yok"

Kaza yapan kişinin emniyet personeli olmasından dolayı kendisine ayrımcılık yapılma gibi bir şeyin söz konusu olamayacağını belirten Özüdoğru, "Her şey kamuoyunun gözü önünde oluyor herhangi saklı gizli bir iş döndürülmesine imkan yok. Bu saklama gibi bir durumunuz olama yarın bir gün mutlaka karşınıza çıkar. Yapılan kazanın kasıtlı bir şekilde olduğunu düşünmüyorum ama olduysa da gereken neyse yapılacaktır. Geçen sene trafik kazası yapan bir arkadaşımızın hem kendisine hem de kurum olarak ceza yazdık. Ayrıca ben kendime bile trafik cezası kestiğim zaman oluyor. Bunlar olması gereken şeyler. "dedi.

"Tüm işlemler yasalar çerçevesinde yapılmaktadır"

Özüdoğru konuyla ilgili yaptığı basın açıklamasında da şunları aktardı:

" İl Emniyet Müdürlüğümüz kadrosunda görevli polis memuru A.Ö. nün 21/12/2014 Pazar günü saat 17.10 sıralarında sürücülüğünü yaptığı 11 EF 698 plaka sayılı Renaut Megane marka resmi hizmet otosu ile İlimiz Hürriyet  mahallesi Özbekar Kömürcülük isimli işyeri önünde Polisevi istikametine doğru seyir halinde iken o esnada karşıdan-karşıya yaya olarak geçmekte olan 1947 doğumlu Ehlinaz Yüksek isimli bayana çarpması neticesinde trafik kazası meydana gelmiştir.

  Olay yerine gelen ambulans vasıtasıyla yaralı bir vaziyette Bilecik Devlet Hastanesine intikal ettirilen Ehlinaz Yüksek, Acil Serviste yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamış ve aynı gün hayatını kaybetmiştir.

 

            Günün Nöbetçi Savcısının talimatları doğrultusunda “Taksirle Öldürme” olayına karışması nedeniyle ifadesi alınan polis memuru A.Ö. hakkında hazırlanan tahkikat evrakları 22/12/2014 tarihinde Bilecik Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilmiş olup, konu ile ilgili adli sürece devam edilmektedir.

 

            Aynı zamanda adı geçen polis memuru hakkında, Emniyet Örgütü Disiplin Tüzüğü hükümleri gereği 26/12/2014 tarihli Bilecik Valiliği onaylarına binaen disiplin soruşturması da başlatılmıştır.

 

İl Emniyet Müdürlüğü olarak trafik kazası neticesi vefat eden Ehlinaz Yüksek'e Allah’ tan rahmet, kız kardeşi Nurtaş Doğan ile çocukları Cemil Yüksek Cengiz Yüksek ve Sevim Yüksek ile diğer tüm yakınlarına da taziyelerimizi iletir, sabırlar dileriz.

Kaza ile ilgili olarak başlatılan adli ve idari sürecin işlemesinde yerine getirilmesi gereken tüm işlemlerin yasalar çerçevesinde yapılmakta olduğu ve hiç kimsenin endişe duymaması gerektiği hususu,

Kamuoyuna duyurulur.

                              

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. polis nerde müdürüm – bu polis memuru hala müfettişin şoförlüğü yapıyor sayın müdür o polisi nezarete bile almadan serbest bıraktınız bunları niye açıklamadınız

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam