SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ İLK MEZUNUNU VERDİ

SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ İLK MEZUNUNU VERDİ

Üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Bölümü Tezli Yüksek Lisans programını 2012 yılında tamamlayan Mustafa Serhan Yücel, 2016 yılında Tarih Anabilim Dalında Doktora eğitimini tamamlayarak Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nün Doktora programlarındaki ilk mezunu olduğu belirtildi ve şunlar aktarıldı:

“Tarih Anabilim Dalında Doktora tezi olarak kabul edilmiştir”

“Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan danışmanlığında Mustafa Serhan Yücel tarafından hazırlanan “Türkiye’de Yabancı Okullar ve Azınlık Okulları (1925-1926)’’ adlı tez çalışması, 05.01.2016 tarihinde yapılan Tez Savunma Sınavında jüri tarafından başarılı bulunarak, Tarih Anabilim Dalında Doktora tezi olarak kabul edilmiştir.

Üniversitemizin Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Bölümü Tezli Yüksek Lisans programını 2012 yılında tamamlayan Mustafa Serhan Yücel, 2016 yılında Tarih Anabilim Dalında Doktora eğitimini tamamlayarak Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nün Doktora programlarındaki ilk mezunu olmuştur.

Yücel’e Doktora diploması düzenlenen törenle, Rektör (eski) Prof. Dr. Azmi Özcan ve Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdür Doç.Dr. İsmail Hakkı İşcan tarafından verildi.

M. Serhan Yücel “Türkiye’de Yabancı Okullar ve Azınlık Okulları (1925-1926)’’ adlı doktora çalışmasında, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilan edildiği 1923 yılından sonra, Türkiye genelinde faaliyet göstermeye devam eden gayrimüslim okullarının 1925-1926 eğitim öğretim yılındaki durumları ve Lozan Antlaşması, Cumhuriyet’in ilanı, Tevhid-i Tedrisat Kanunu ve diğer yasal düzenlemelerin bu okullara olan etkilerini incelemiştir.

Sosyal Bilimler Enstitüsü 9 Anabilim Dalında yürütülen 14 Yüksek Lisans programında 752 ve 3 Doktora programında 21 öğrencisi ile lisansüstü düzeyde eğitim çalışmalarına devam etmektedir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam