• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Sosyal Güvenlik Haftası Kutlanıyor

Sosyal Güvenlik Haftası Kutlanıyor

 

Etkinlikler SGK İl Müdürü Niyazi Gökçe, kurum çalışanları ve İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Şişman'ın da katılımıyla Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasıyla başladı. Ardından saygı duruşunda bulunuldu.
SGK İl Müdürü Gökçe ve beraberindekiler hafta dolayısıyla gerçekleşecek olan ziyaretlere Bilecik Valisi Halil İbrahim Akpınar'ı ziyaret ederek başladı. Ziyaret sırasında Vali Akpınar, SGK İl Müdürü Gökçe ve beraberindekilerin haftasını kutlayarak görevlerinde başarılar diledi.
SGK İl Müdürü Niyazi Gökçe, yaptığı basın açıklamasında 2008 yılından bu yana her yıl kutlanan Sosyal Güvenlik Haftası'nın bu yıl beşincisinin kutlandığını söyledi. Gökçe, hafta boyunca sosyal ve kültürel alanda çeşitli etkinlerin düzenleneceğini ve kamuoyunda sigortalı istihdamını teşvik edecek, bilgilendirici faaliyetler yapılacağını belirtti. Gökçe açıklamasında şunları aktardı:
“Vatandaşlarımızın kayıt dışı istihdam konusunda hassasiyet göstermesi gerekiyor. Başta işverenlerimiz ve toplumun diğer kesimleri bu konuda hassasiyet gösterirse kurum kaynaklarımızın artmasıyla birlikte, sunduğumuz hizmetlerin kalitesi de artacaktır.
Hafta boyunca yapacağımız etkinlikler arasında, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli olarak öğrencilere yönelik, Sosyal Güvenliğin önemini anlatan seminerler yer alıyor. Sosyal Güvenlik konulu resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere de ödül vereceğiz.
Şehir meydanlarında üst geçitlere, toplu taşıma araçlarına bilgilendirici afişler asılarak halkın yoğun olduğu yerlere tanıtım stantları açılacak, broşürler dağıtılarak Sosyal Güvenlik bilincinin arttırılmasına katkıda bulunulacak.”
Gökçe hafta kutlamaları çerçevesinde bir resepsiyon düzenleneceğini ve resepsiyonda kurumlarına düzenli olarak en yüksek prim ödeyen ve borcu olmayan ilk on işverene teşekkür plaketi verileceğini belirtti.
ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam