• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
SÖZLEŞME BİTSİN TALEBİ İLE ALANLARA İNDİLER

SÖZLEŞME BİTSİN TALEBİ İLE ALANLARA İNDİLER

Memur-Sen’e bağlı Toç-Bir-Sen ve Bayındır Memur-Senliler  sözleşmeli personele kadro verilmesi  için basın açıklaması düzenlediler ve Milletvekillerine mektup gönderdiler.

TOÇ Bir Sen İl Başkanı Nur İşler, “Biran önce sözleşmemeliği sona erdirecek ve ayrım yapmaksızın tüm sözleşmelileri kapsayacak şekilde, yeni bir adımın atılması için ilgilileri aklıselim davranmaya davet ediyoruz.”dedi.

Toç Bir-Sen Başkanı İşlek konuşmasında;

“Hakkımız olanı istiyor, kadro mücadelemize destek bekliyoruz Bugün burada, Tarım-ormancılık ve bayındır çevre inşaat hizmet kollarının yetkili sendikaları Toç Bir-sen ve bayındır memur-sen; Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabul edilen ve sözleşmeli personeli öz- üvey evlat diye ayrıştıran yasa teklifinde ki adaletsizliğin biran önce düzeltilmesi noktasında sesimizi duyurmak için bir araya geldik.

Toç Bir-Sen ve Bayındır Memur-Sen il ve şube başkanlıklarımızca;81 ilde eş zamanlı olarak Millet ve killerimize mektup gönderiyor ve bir kez daha “hakkımız olanı istiyor, kadro mücadelemize destek bekliyoruz’’diye haykırıyoruz.

Hatırlanacağı gibi geçtiğimiz günlerde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde :sözleşmeli personelin sözleşme sürelerinin 4+2’den 3+1’e düşürülmesine yönelik içinde pek çok eksikliğin ve eşitsizliğin dolu olduğu yasa kabul edildi.

Sözleşmeli olarak görev yapan; Öğretmen ,sağlık çalışanı ve din görevlilerinden bir kısmına yönelik yapılan  söz konusu iyileştirmede ;diğer kamu kurumlarında ve unvanlarda görev yapan personelin yer almaması hiç kuşkusuz çalışma barışını derinden sarsacak, çalışanların moral ve motivasyonunu  düşecektir. Sorun çözmekten ziyade sorunları çoğaltıp çalışma barışını ve adaletini yerle bir eden bu düzenleme bu haliyle asla doğru değildir. yıllardır,’ iş güvencesi kırmızı çizgimiz diyerek ‘ her platformda kadrolu istihdamın hayati bir gereklilik olduğu bilinciyle 4/B’ li (sözleşmeli) kardeşlerimizin  4/A kadrosuna geçirilmesi için mücadele ederken, bugün bir sözleşmeli personeli bu düzenlemeyle kendi aralarında eşitsizce ayıran kanuni düzenleme hiçbir şekilde kabul edilemez.

Bazı kamu çalışanlarını bu düzenlemeyle sevindirirken diğerlerine üvey evlat muamelesi yapılması  toplumsal ve çalışma hayatında ki dengeyi bozmanın yanı sıra anayasamızın temel eşitlik ilkesiyle  de asla bağdaşmamaktır.

Biran önce sözleşmemeliği sona erdirecek ve ayrım yapmaksızın tüm sözleşmelileri kapsayacak şekilde, yeni bir adımın atılması için ilgilileri aklı selim davranmaya davet ediyoruz. Unutulmamalıdır ki düzenleme dışında kalan kamu görevlileri ayrıcalık değil sadece hakkı olanı talep etmektedir.

Ayrıca , geçtiğimiz gün meclisteki bazı kanun ve KHK’ lar da değişiklik  yapılmasına Dair kanun teklifinin görüşüldüğü genel  kurulda , Milli eğitim kültür, gençlik ve spor komisyonu başkanı Emrullah İşler’ in personel rejimine ilişkin farklı talepler  olduğunu biliyoruz ve önümüzde ki dönemde AK Parti olarak bunları ilgili paydaşlar ve kurumlarla görüşerek kapsamlı bir şekilde ele alacağız’’ sözlerinin de takipçisi olacağız.”ifadelerine yer verdi.

Düzenlenen basın açıklamasına; Eğitim-Bir-Sen,Sağlık-Sen,Diyanet-Sen,Büro Memur-Sen,Bem-Bir-Sen,Bayındır-Memur-Sen,Enerji Bir-Sen,Birlik Haber-Sen, Ulaştırma Memur-Sen ve Kültür Memur-Sen de destek verdi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam