Sözleşmeli Personelin Kadro Sevinci

Sözleşmeli Personelin Kadro Sevinci

Düzenlenen törende konuşan Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, “Gerçekten bazı arkadaşlarımızla 9 yılı aşkın süreden beri, bazı arkadaşlarımızla zaman içerisinde 3 yıldan beri, 5 yıldan beri çalıştığımız statü olarak sözleşmeli olarak gözüken arkadaşlarımız. Ama aslında bizim gönlümüzde çalışma ortamı içerisinde hiç ayrım gözetmediğimiz ama kamu görevi içerisinde sözleşmeli personel olarak gözüken arkadaşlarımızın hükümetimizin çıkarmış olduğu 6495 sayılı yasa kapsamında devlet memuru olarak kabul edilmelerine ilişkin olarak bir töreni yapmak üzere burada toplandık.

Bayram öncesi böyle bir başlangıcın olması, böyle bir törenin olması da iki bayram sevincini bir arada getiriyor. Tabi bunun başka güzel bir yanı da sözleşmeliler biliyorsunuz maaşlarını çalıştıktan sonra alıyorlar memurlar da peşin olarak alıyorlar. Bayram öncesi bir de böyle çift maaş ikramiye gibi bir doping etkisi yapacak güzel bir olay. Ama bunun esası tabi iş güvencesi insanların önüne daha güvenle bakabilmesi noktasında böyle daimi memur sıfatına girilmiş olması sizler adına son derece önemli. Bizler adına da önemli. Ben eminim ki bu çalışma ortamı içerisinde buradan birçok idareci arkadaşımız çıkacak. Gelecekte Bilecik’in plan ve projesini üretme noktasında birçok arkadaşımız üst seviyede katkı sağlayacaktır. Bunun da önü açılıyor. Çünkü sözleşmeli personellerimizde yetki verme konumu ve durumunda da değildik. Ben öncelikle böyle bir imkanı tanıdığı için başta Sayın Başbakanımız olmak üzere hükümetimize çok çok teşekkür ediyorum. Gerçekten bu insanımıza verilen değerin ‘İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın’ felsefesinin çok önemli bir göstergesi olduğunu düşünüyorum.

Tabi sizlerle belirgin süreler içerisinde çalışıyoruz. Sizlerin bu zamana kadar belediyemize, ilimize, organizasyonumuza yaptığınız katkılar sebebiyle hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bunun ‘İşimi garanti altına aldım, artık bundan sonra dinlenebilirim.’ anlayışından ziyade ‘Artık bizim üzerimize daha büyük sorumluluk düşüyor. Ben belediyenin ayrılmaz bir parçasıyım. Yolda bir vatandaşımızın, hemşerimizin ayağına bir taş değerse, takılırsa bundan benim de tamamen sorumluluğum oluşuyor.’ anlayışıyla işimize daha fazla sıkı bağlanma sonucunu doğuracağını, sizlerin buradan elde etmiş olduğunuz bu hakla enerjinizi, sinerjinizi, dinamizminizi, ilimizin, insanımızın lehine pozitif olarak dönüşüm içerisinde kullanacağınızdan eminim. Bu noktada böyle bir etki yapacağından eminim.

İnsanımız mutlu oldukça, huzurlu oldukça biz buralarda görevimizi yapmış sayılırız. Onun için böyle bir pozisyonda hepinizi kutluyorum. Bu hakkın hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Bundan sonra ailelerinizle, yakınlarınızla birlikte uzun bir başarılı, sağlıklı çalışma hayatı geçirmenizi Allah’tan temenni ediyorum. Hep başarılı olun. Bu bir başlangıçtır, hep başarılı olun ve devam edin.

Bakın bizim şu anda 35 sözleşmelimiz var. Bu sözleşmeli arkadaşlarımızın 2 tanesi bu prosedür, bu mevzuat yayınlandıktan sonra başladıkları için maalesef onları bu anlamda değerlendiremiyoruz. 1 arkadaşımız bu hakkı kullanmak istemediğini, sözleşmeli olarak devam etmek istediğini söyledi. Malum hukuki sebepler dolayısıyla sözleşme hakkını feshettiğimiz bir arkadaş da var. Dolayısıyla 35 sözleşmeli arkadaşımızdan 31 tane arkadaşımız bu haktan faydalanıyor. Hepinize ailenize, şehrimize belediyemize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Konuşmanın ardından Başkan Yağcı’ya çiçek takdim edildi ve Belediye binası önünde toplu fotoğraf çekildi. ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam
Mobil Sürüme Geç