SPOR GÜNDEMİ

SPOR GÜNDEMİ

 

EURO 2012 FİNALİ
İ….YA
İ….YA
Bu güzel finalin başlamadan önce tek benzeyen yanı harf benzerlikleri olsa gerek, müthiş geçmesi beklenen final İspanya'nın son üç turnuvada 2 Avrupa şampiyonluğu ve 1 Dünya Kupasıyla sona erdi.
Artık, dünya futbolu İspanya ve diğerleri diye anılmaya başlandı. Son dönemde açık ara yapan bu futbol ülkesi durdurulamıyor.
EURO 2012 beklentilerin dışında sönük geçti. Şampiyon olması sürpriz olarak karşılanmayan İspanya bile kötü olmasına rağmen ismiyle bu kupayı kaldırmayı bildi.
Dünya futbolu, artık, çok beklentilerin, sürprizlerin azaldığı ülke futbollarının geriye gittiği, heyecanlarının azaldığı, paraların havada uçuştuğu sanal bir heyecan haline dönüştü.
Şampiyonayı seyredince, futbolla yatıp kalkan ülkemiz içinde birçok yeteneği barındıran futbolumuz bu turnuvada olmalıydı diyebiliriz.
Bu turnuvaya katılan ülkelerden fazlamız var, eksiğimiz yok. Sadece güvenelim güvenimizi kaybetmeyelim. Şampiyona ne olursa olsun İspanya'nın müthiş başarısıyla kapandı. İtalya takımı da kimsenin beklemediği bir başarıya imza attı. Almanya, otoritelerin favorisiydi fakat hayal kırıklığına uğrayan ülkelerin başında geldi. Portekiz'in gücüde yarı finale kadar yetti.
Polonya ve Ukrayna olaysız, problemsiz ve dünya barışına uygun bir şekilde turnuva düzenlediler, organizasyon kusursuzdu.
Evet, hedef 2014 dünya kupası Brezilya!! Ülke olarak tüm gücümüzü bu organizasyona katılmak için yapmalı, futbolumuzun üzerindeki karabulutları bu tür şampiyonaların dağıtacağını ve ülke sporunda bu güçlü şampiyonalardan sonra ilerleyebileceği kesindir.
Bu güzel organizasyonda dünyaya seyir zevki veren ülkeleri kutluyor, ülkemiz olarak da dünya organizasyonlarında yer almak dileğinden başka temennide bulunamıyorum.
Milli takımımız söz konusu olunca sözün bittiği yer olması, geri kalanın hiçbir şey ifade etmemesi gerekir. Ve tek vücut olarak bu milli davada herkesin birleşmesi gerekir. İnşallah ülke futbolumuzun başarısını yazmak dileği ile
Saygılarımla
İsmail CİNOĞLU

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam