Sporcumuz Milli Olma Yolunda

Sporcumuz Milli Olma Yolunda

Bilecik’te uzun yıllardan beri güreş sporuyla uğraşan Uluyol katılacağı müsabakayla milli sporcu olma yolunda da adım atmış olacak. Konuyla ilgili Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Lütfi Doyuk açıklama yaptı. Açıklama sırasında Güreş antrenörleri İbrahim Doğan ile Arif Yavuz ve Güreşçi Uluyol da hazır bulundu.

Doyuk yaptığı açıklamada şunları aktardı:

“Onur bizim çok eski sporcumuz. Eskiden böyle antrenörlerimiz yoktu. İyi antrenörlerin eline düşürseydik Onur şimdi bizim Türkiye genelinde milli sporcumuzdu. Daha iyi yerlere gelirdi. Ama yinede çok şükür bu seviyelere geldi.

İstanbul’da düzenlenecek müsabakaya 12 ülkeden 200 sporcu katılacak. Bizim sporcumuz Onur’da bu müsabakaya davet edilen sporcular arasında bulunuyor. Böylece millilik adımını atmış oluyor.

Biz çok fazla bir derece beklemiyoruz ama milliliği alsa yeter. Besyolara girebilsin. Hiç olmazsa ileriye dönük bizim antrenörümüz olur. Kendisine başarılar diliyorum. Antrenörlerimize de vermiş oldukları eğitimlerden dolayı teşekkür ediyorum.”

Müsabakaya katılarak milli olmaya yoluna adım atan Mehmet Onur Uluyol ise hocalarına teşekkür ederek yüzlerini kara çıkartmamak istediğini söyledi. Hedefinin dünya şampiyonluğu olduğunu belirten Uluyol olmazsa üniversiteler arası turnuvada derece yapmak istediğini söyledi.

 

Cumhuriyet Bayramı Turnuvaları Başlıyor

 

Doyuk, yaklaşan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle çeşitli faaliyetlerde bulunacaklarını söyledi. Doyuk, etkinliklerin Pazartesi günü başlayacağını söyleyerek çeşitli spor branşlarında müsabakalar yapacaklarını söyledi. Haftayı dolu dolu geçirmeye çalıştıklarını ifade etti. Dereceye giren sporculara ödüllerinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları sırasında protokol tarafından takdim edileceğini sözlerine ekledi. ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam