Sporla Kötü Alışkanlıklardan Uzaklaşıp Farklı Yönlerinizi Keşfedin

Sporla Kötü Alışkanlıklardan Uzaklaşıp Farklı Yönlerinizi Keşfedin

 

Gerçekleştirilen proje boyunca, Bilecik Kent Ormanı ve Pelitözü Gölpark’ta antrenörler eşliğinde yürüyüşler ve kültür-fizik hareketleri yapıldı. Yaklaşık 3 ay süren etkinliklere vatandaşların ilgisi yoğun oldu. Antrenörler eşliğinde daha bilinçli şekilde spor yaptıklarını aktaran katılımcılar, rahatsızlıklarının da düzeldiğini söyleyerek memnuniyetlerini dile getirdi.

Ramazan öncesinde 19 Temmuz 2012 Perşembe günü yapılan son etkinlik Pelitözü Gölpark’ta gerçekleştirildi. Katılımcılara çeşitli hediyelerinde verildiği son günde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Lütfi Doyuk şöyle konuştu:

“7’den 70’e herkesin katılımı ile uygulamak istediğimiz ‘Sağlıklı Yaşam İçin Spor Yürüyüşü’nü gerçekleştirdik. Yaklaşık 3 aylık bir dönemi kapsıyordu. Ramazan ayı dolayısıyla biraz ara vereceğiz ve sonrasında yürüyüşlerimize yeniden devam edeceğiz.”        

Antrenör Raif Zileli de katılımcılara yönelik, “2 yıl önce 170 kişi ile bu çalışmalara başladık. Bizim burada ulaşmamız gereken kitle sizlersiniz ve sizlerin aracılığıyla eşlerinize ve en önemlisi de çocuklarınıza ulaşacağız. Sizler spor yapacaksınız buraları göreceksiniz ki çocuklarınızı da teşvik edin ve buraya getirin. Bilecik’te spor daha da gelişsin, çocuklarınızın kötü alışkanlıkları olmasın, sporla çok daha farklı yönlerini keşfedebilsinler.” dedi.

            Yapılan konuşmaların ardından katılımcılara katılım belgeleri verildi. Ayrıca dönem boyunca kursa devamlılık sağlayan kişilere spor ayakkabı ve eşofman takımı hediye edildi. Kursa sürekli devamlılık gösteren Nesrin Çolak ve Emine Kocaman ile Mürvet ve Mustafa Ata’ya hediyeleri verildi. Ayrıca etkinliğe katılan herkese de tişört hediye edildi. Hediyeler katılımcılara, sporlu günlerde giyilmeleri dilekleri ile takdim edildi.

            Katılımcılardan Mürvet Ata, “Bu projeye katıldığım için çok mutluyum. Çünkü o kadar çok faydasını gördüm ki. Eşimin ve benim bütün sağlık problemlerimiz gitti. Güne daha pozitif başladık. Hocalarımız o kadar iyi insanlar ki, bize sporun ne olduğunu, nasıl yapıldığını öğrettiler. Bu yaşa kadar öğrenmemişim bundan sonra çok faydasını gördüm. Çok memnun kaldık, çok teşekkür ediyoruz. Bu tür projelerin devamını diliyorum.” dedi.

            Gerçekleştirilen etkinlikte antrenör olarak Raif Zileli, Songül Arduç, Aziz Torun, Mustafa Torun ve Hüseyin Mete Gündoğdu ve diğer antrenörler yer aldı.

Etkinlik sonrasında katılımcılara Kıl Çadır’da karpuz ikramı yapıldı. ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam