“Sporu Yaşam Tarzı Haline Getirmeliyiz”

“Sporu Yaşam Tarzı Haline Getirmeliyiz”

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Lütfi Doyuk’un konuşması ile devam etti. Doyuk yaptığı konuşmada, spor yapmanın yaşı olmadığını söyleyerek herkesi spora davet etti. Doyuk şöyle konuştu:

“Spor sadece çocuklarımız ve gençlerimizin değil, hepimizin vazgeçilmezi olmalıdır. Sporu kendimize bir yaşam tarzı haline getirmemiz gerekmektedir. Çünkü yaşam boyu sporda ve hareketlilikte sağlık, dostluk, paylaşma vardır öyle ise haydi küçükler, haydi büyükler spora. Unutmayalım ki her yaşın sporu vardır. Spor çalışmalarımız ve etkinliklerimiz yıl boyunca aralıksız devam etmekte olup mevcut antrenörlerimiz eşliğinde sağlıklı ve bilinçli spor yaptırmak için her yaş grubumuzun katılımını ve müracatını bekliyoruz.”

Vali Yardımcısı Süleyman Deniz de, “Okullarımız kapandı, tatil dönemine geçtik ve bu tatili en güzel şekilde değerlendirmemiz gerekiyor. Bunu en güzel şekilde inanıyorum ki spor yapmakla sağlayabileceğiz. Çünkü hem ortak paylaşım hem disiplin içinde bazı faaliyetlerde bulunmayı sporda buluruz. O açıdan spor insanoğlunun her yaşta yapacağı bir faaliyet. Elbette hedefimiz en üst başarıyı sağlamak olmalıdır ama ilk etapta sağlığımızı korumak için spor yapmamız gerektiğine inanıyorum. Başarılı bir spor dönemi geçirmenizi diliyorum.” dedi.

                Yapılan konuşmaların ardından spor branşlarında üst düzeyde dereceye giren sporculara ödül verildi. Tenis, badminton, basketbol, voleybol, karate, taekwondo, güreş, masa tenisi, boks branşlarında öğrenciler tarafından çeşitli gösteriler yapıldı. ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam