SÖĞÜT ERTUĞRUL GAZİYİ ANMA VE YÖRÜK ŞENLİKLERİNİN 739. YIL DÖNÜMÜ PROGRAMI BELLİ OLDU

SÖĞÜT ERTUĞRUL GAZİYİ ANMA VE YÖRÜK ŞENLİKLERİNİN 739. YIL DÖNÜMÜ PROGRAMI BELLİ OLDU

Bilecik’in Söğüt ilçesinde düzenlenecek olan 739. Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Söğüt Şenlikleri, yeni tip korona virüs tedbirleri kapsamında seyreltilmiş programla kutlanacak, törenler sosyal medya üzerinden yayınlanacak.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, cuma ve cumartesi kutlanacak şenliklerin programı belirlendi.

Buna göre şenlikler cuma günü Ertuğrul Gazi Türbesi ziyareti ile başlayacak. Türk Büyükleri Adına Kuran-ı Kerim tilaveti ve Dua okunacak. Sultan Alaaddin Keykubat’ın Konya’ dan gönderdiği Beylik Beratının temsili takdimi gerçekleşecek. Türk Büyükleri Anıtı’na çelenk sunulacak. Cuma namazı ve Kuran-ı Kerim ziyafetinin ardından ilk günkü etkinlik sona erecek.

Kutlamaların ikinci günü, Söğüt Belediyesi’nin organizasyonu ile Kuyulu Mescid Çevre Düzenlemesi Açılışı ile başlayacak. Hükümet Konağı önünde yürüyüş düzeni alınması ve Mehteran eşliğinde Ertuğrul Gazi Türbesine yürüyüş gerçekleşecek. Ardından Ertuğrul Gazi Türbesinde dua edilip, Türk Büyükleri Anıtı’nda Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşı okunacak.

Açılış konuşmalarının ardından Yörük Türkmen Federasyon Başkanları ile Online görüşme sağlanacak. Küre Mehteran Bölüğü katılımcılara konser verecek. Ertuğrul Gazi Camii ve Darû-l Kurra temel atma töreni ile 739. Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Söğüt Şenlikleri programı sona erecek.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam